9.kolo, Plzeňský | Plzeň - Jih | III. třída sk. A, 2015-2016

--

Losiná proměnila domácí zápas v exhibici

10. M. Laštovka , 33. D. Matulka , 38. D. Matulka , 39. D. Matulka , 47. O. Tic , 57. O. Tic , 61. O. Tic , 64. M. Königsmark (vl.) , 89. V. Topinka - 55. T. Vlach
0

Soběkury čekal těžský soupeř v podobě Losiné. I přes snahu hostů domácí zvítězili propastným rozdílem.

Převaha domácích

Do zápasu vkročili o něco aktivněji domácí. Už ve 3. minutě se dostal k zajímavé střele ze středu velkého vápna domácí Marek Laštovka. Jeho střela prolétla těsně vedle levé tyče. I hosté si v úvodu dovedli vypracovat příležitost. V 5. minutě vyslal hostující Luboš Matas po pravé straně kapitána Jaroslava Valíčka. Nedaří se mu však zpracovat balon a situaci klidní domácí gólman Jaroslav Gubiš. V 6. minutě byli domácí opět blízko úvodní branky. Marek Laštovka přihrál Lukáši Jánskému. Jeho střela míjí levou tyč. V 10. minutě se domácí dostali do další výraznější šance. Téměř nedostihnutelný míč zachytává Tomáš Karl na brankové čáře a posílá přesný pas Laštovkovi. Ten z pokutového území nedává hostujícímu brankáři šanci a posílá domácí do vedení 1:0. V 15. minutě se ke dvoum šancím dostal domácí Josef Hrach. Nejprve střílí mimi branku soupeře. Po dalším centru z pravé strany svojí hlavičkou jen těsně netrefuje branku soupeře. V 17. minutě vysílá bombovou střelu domácí Radek Mádr, ale střela míří nad břevno branky hostů. Hosté se v 19. minutě dostávají k přímému kopu z levé strany. Jejich pokus ale jistí domácí Gubiš. Ve 22. minutě byli hosté blízko vyrovnání. Valíček po pravé straně postupuje na branku domácích. Jeho střelu vytěsnil Gubiš do pravé tyče. Z následujícího rohového kopu se ke střele dostává hostující Matas. Pohotový Gubiš vyráží na další roh. Střelu domácího Tomáše Karla v 25. minutě ze středu hranice velkého vápna likviduje hostující gólman Petr Šesták. Ve 32. minutě se do šance dostává domácí Lukáš Jánský. Po přihrávce se dostává sám proti hostujícímu gólmanovi. Toho obchází a střílí do odkryté brány. Míč trefuje pravou tyč a zůstává na brankové čáře. Gól pro domácí se nekoná. Ve 33. minutě Tomáš Mádr postupuje středem, dává míč na pravou stranu Karlovi. Ten postupuje k bráně, volí přihrávku na Matulku a ten pohodlně uklízí míč do sítě. Domácí se dostávají do vedení 2:0. Ve 34. minutě mohl odpovědět za hosty Michal Königsmark. S jeho únikem po levé straně si domácí Gubiš věděl rady. V téže minutě se ke střele z velkého vápna dostává domácí Karl, ale míří vedle pravé tyče. V 38. minutě uvoňuje Karl výborně Matulku a posílá ho osamoceného proti brance hostů. Matulka s přehledem uklízí balón k pravé tyči a domácí vedou 3:0. Už v 39. minutě přidávají domácí další branku zásluhou Matulky, jehož parádní technická střela nedala hostujícímu gólmanovi šanci. Poločas končí za stavu 4:0.

Domácí hladce vítězí

Domácí si během první půle vypracovali jednoznačný náskok, který hosté ze Soběkur neměli prakticky šanci vyrovnat. Poslední naději pro hosty zpěčetil už v 47. minutě domácí Ondřej Tyc, který unikl po pravé straně obraně hostů a prakticky bezmocný gólman hostí inkasoval již pátý gól. V 50. minutě mohli přidal domácí další branku. Přihrávka od Jiřího Honzíka nalezla Filipa Mádra jehož rána z první mířila nad branku soupeře. V 51. minutě vedli domácí už 6:0. Po spolupráci Karla, Filipa Mádra a Tyce přidal posledně jmenovaný další gól. Na tuto branku hosté už dovedli odpovědět. V 53. minutě využil chyby v obraně domácích Tomáš Vlach a vstřelil alespoň čestný gól pro hosty. V 55. minutě se k hlavičce po přihrávce od Filipa Mádra dostává Karl. Jeho pokuse ale končí mimo branku hostů. V 58. minutě přidal Ondřej Tyc další gól pro domácí. Opět unikl po pravé straně a zakončil k bližší tyči soupeře. Už v 59. minutě sedli domácí 8:1. Po centru Karla z pravé strany si hostující Königsmark dává vlastní branku. Po přímém kopu domácích v 63. minutě z levé strany centruje Tančouz na hlavu Tyce. Jeho pokus míří mimo 3 tyče. V 64. minutě posílá Vojtěch Topinka míč na levé straně přímo na Tyce. Jeho střela jen těsně míjí levou tyč. V 66. minutě píská rozhodčí pokutový kop pro hosty po faulu Jiřího Honzíka na Jaroslava Valíčka. Valíček posílá míč k pravé tyči a snižuje na 8:2. Zajímavé střela Matase v 75. minutě končí těsně vedle branky hostů. V téže minutě se domácí dostávají do zajímavé pozice po spolupráci Filipa Mádra a Pavla Tančouze. Jejich technická střela míří mimo branku. V 81. minutě dokonali domácí zkázu hostů. Po výborné práci Karla na levé straně posílá míč na osamoceného Topinku ve vápně hostů. Ten si dovedl poradit a přidal poslední branku zápasu. Domácí vítězí 9:2.

TJ Sokol Losiná B
František Karl: Po první porážce z minulého týdne a dvou ztrátách v kádru ( červené karty ) se čekalo na to, co se bude dít s domácím týmem. Naštěstí soupeř ze Soběkur nedokázal dostatečně prověřit domácí hráče a ti zápas dovedli k jednoznačnému vítězství.

J. Gubiš [-] - T. Mádr [-] , J. Albl [-] (46. O. Tic [-] ) , J. Honzík [-] , R. Mádr [-] - P. Tančouz [-] (46. P. Tančouz [-] ) , J. Hrach [-] , M. Laštovka [-] (29. V. Topinka [-] ) - D. Matulka [-] (46. F. Mádr [-] ) , T. Karl [-] , L. Jánský [-] (85. M. Lepší [-] ) -

TJ Sokol Soběkury
P. Šesták [-] - R. Duchek [-] (46. D. Marek [-] ) , M. Naar [-] , L. Turek [-] , L. Matas [-] , M. Šíp [-] , J. Valíček [-] , J. Turek [-] , T. Velkoborský [-] , M. Königsmark [-] , T. Vlach [-]

Místo: Tráva. Počet diváků: 30. Rozhodčí: Legát Zdeněk - KARL František (N), ŠESTÁK Zdeněk (N).