--

S rolí favorita se Admira snadno vypořádala. Meteor doslova přejela.

26. M. Červenka , 41. T. Majer , 55. x. Havel (vl.)
0

Bitva o nadvládu nad Prahou to sice nebyla, v rámci ČFL se však určitě dá hovořit o derby. Pražská Admira se vydala dobít beznadějně poslední pražský Meteor a urvat body nutné k udržení se v soutěži. Varováním pro ni mohl být fakt, že Štěchovice nebo Vyšehrad sem v nedávných kolech dorazili se stejným cílem odjeli bez bodu. Malé derby tak mohlo vypuknout.

Po brzkém kiksu se už Meteor do utkání nedostal.

Jako první se pokusila ohrozit branku soupeře hostující Admira. Vosickému s Majerem ale přece jen chyběla k vytvoření první vážnější šance větší přesnost, navíc obrana Meteoru byla pozorná. Územní převahu si pak i nadále hosté udrželi a nakonec z ní i profitovali. Domácí stoper Moudrý se nechal lacině obrat napadajícím Černým, který se řítil sám na brankáře Michňu. Místo zakončení se rozhodl nahrávat a jak se ukázalo, bylo to řešení ideální. Marku Červenkovi přistál míč přímo na noze a zývající branka už pro něho nebyla ničím jiným než snadným terčem – 0:1. Admira se tímto gólem uklidnila a začala kontrolovat hru a díky pěknému kombinačnímu fotbalu pak ve čtyřicáté první minutě i přidat pojistný gól. Admira rozebrala svého soupeře do šroubku a jako hlavní montér se pod celou gólovou akcí podepsal Majer – 0:2.

Admira jasně opanovala i druhé dějství.

Jak první půle skončila, tak druhá začala. Tedy tlakem hostů. Tvrdou střelu Hrubého Michňa tak tak zkrotil a dal tak šanci svému týmu alespoň ke korigování skóre. Jen za dvě minuty totiž mohl Moudrý odčinit svou chybu z první půle, branku však hlavou těsně minul. To byla první a v podstatě poslední větší šance domácích. Zbytek utkání už úřadovala opět jen Admira a její převaha vygradovala vlastním gólem Havla – 0:3. Zbytek utkání pak byl ve znamení neproměněných šancí Admiry. Ať už na brankáři nebo díky vlastní nedostatečné šikovnosti spálili své velké šance jak Tenkl, tak Mošna či Červenka. O vítězi tak bylo v Praze jasno a Admira si po zásluze připsala tři cenné body.