10.kolo, Ústecký | Děčín | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

FK Dolní Poustevna - SK Březiny

0

Březiny prvních 45 minut  kousali, ale domácí díky bezchybnému výkonu brankáře Josefa Šolína a 2 povedeným standardním situacím Viléma Hájka nakonec svého soupeře udolali

Výborný Josef Šolín vystavil v první půli stopku březinské ofenzivě

První čtvrthodinu bylo utkání velmi vyrovnané. Více tvořící domácí mužstvo zprvu ztroskotávalo na agresivní hře březinského kádru, jenž nutil Poustevnu k častým ztrátám. Přesto to byla právě Dolní Poustevna, která se ve 23. minutě ujala vedení 1:0, když po rychlé akci byl David Hrdlička faulován a z následného přímého kopu se podařilo Vilémovi Hájkovi otevřít skóre utkání.  Přestože domácí vedli, byly to Březiny, jež ovládaly hru. Nebýt skvělých zákroků brankáře Josefa Šolína, zejména v 38. minutě, odcházely by oba celky do šaten minimálně za nerozhodnutého stavu.

Z Viléma Hájka se stává expert na přímé kopy

Do druhé fáze zápasu nastupovala Dolní Poustevna s vědomím, že musí zvýšit obrátky a napadat soupeře hluboko na jeho vlastní polovině. Domácí taktéž zpřesnili své přihrávky a už v 54. minutě vytvořil Robert Mitternacht na pravé straně jasnou střeleckou pozici pro Viléma Hájka, ale ten se svou šancí nenaložil zrovna nejlépe. Vše si tento mladý útočník nahradil v 66. minutě, kdy se po faulu na Davida Karpíška ujal dalšího trestného kopu a nekompromisní střelou, otřenou o břevno brankáře Miroslava Štalcera, vsítil druhou branku utkání. 2:0. Snahu hostujícího celku definitivně podryl střídající Štěpán Šafránek, jenž využil skvělé práce Davida Hrdličky a dorazil odražený míč do Štalcerovy branky. 3:0.

D. Poustevna
Břetislav Moravec (vedoucí mužstva FK Dolní Poustevna): Všem hráčům bych chtěl poděkovat především za kolektivní výkon a bojovnost.

J. Šolín [-] - V. Soukup [-] , M. Schmalz [-] (60. Z. Tomek [-] ) , J. Svačina [-] , P. Koleňák [-] (52. D. Galbavý [-] ) - R. Mitternacht [-] (80. Š. Šafranek [-] ) , A. Heyl [-] , D. Karpíšek [-] , M. Kern [-] - V. Hájek [-] , D. Hrdlička [-] -

Březiny
M. Štalcer [-] - O. Bezchleba [-] (76. J. Brouček [-] ) , J. Kubeš [-] (80. V. Novotný [-] ) , P. Beneš [-] , A. Novotný [-] , V. Endlicher [-] , M. Nguyen [-] , P. Havlíček [-] , D. Pilík [-] , M. Gina [-] , D. Šindelář [-]

ŽK: 65. V. Soukup - 50. A. Novotný , 55. D. Šindelář , 75. M. Štalcer .
Hráči zápasu: J. Šolín , V. Soukup .
Místo: D. Poustevna. Počet diváků: 70. Rozhodčí: MICHEK Petr - BENEŠ Karel, ŠŤASTNÝ Zdeněk.