12.kolo, Ústecký | Děčín | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

--

--

Co se nepovedlo Jiříkovu nebo Markvarticím, povedlo se, jednomu z nejlépe hrajících družstev v domácím prostředí, Dolním Habarticím

0

Utkání jako z fotbalové kroniky. I tak by se dalo popsat fotbalové klání mezi dlouho, předlouho neporaženým favoritem z Jiřetína a neskutečně bojovnými Dolními Habarticemi

Dvě akce, dvě branky. Víte, co to je habartická škola?

Začátek zápas se linul dle očekávání. Hosté získali velmi rychle výraznou kontrolu nad míčem a zatlačili svého soupeře na vlastní polovinu. Vyloženou šanci si Jiřetín vytvořil až po 20 minutách, kdy ostrou střelu ze střední vzdálenosti Lukáš Kouba zlikvidoval. Krutost fotbalového boha se znovu ukázala, neboť hned z první habartické návštěvy na polovině hostujícího celku se vyklubal ve 23. minutě ostrý centr z levé strany, na nějž si naskočil kanonýr Petr Horvát a poslal domácí do vedení. 1:0. Dlouho netrvající euforii uťali hosté bleskovým protiútokem, na jehož konci stáli proti sobě Jaroslav Galata a domácí brankář Kouba. V tomto minisouboji si vedl lépe jiřetínský forvard a bylo srovnáno. 1:1. O 3 minuty později zafungovala výborně rodinná souhra. Po rohovém kopu Miloslava Finkese a následné přesně umístěné hlavičce syna Marka se domácí mužstvo dostalo znovu do vedení. 2:1. Výbornému klání, plného atraktivních kombinací a fotbalovosti, neuškodilo ani nehezké počasí a místní diváci mohli být v očekávání, co přinese druhá půle.

Jiřetínská stíhací jízda byla zahájena až moc pozdě

Hned zkraje druhého poločasu měl obrovskou příležitost jiřetínský Josef Kremina, který běžel zcela neatakován na domácího golmana. Trestuhodně však trefil pouze dolní končetiny výborně vyběhnutého (Á la Čech) Lukáše Kouby a tento okamžik se stal pro hosty osudovým, neboť hned vzápětí se Petr Horvát prosmýkl mezi dvěma stopery a jeho klasickou šajtlí překonal bezmocného brankáře Davida Břeně. Protože s chutí roste hlad, byl gólový účet znovu o něco rozšířen. O což se postaral znovu Petr Horvát, který přesně našel Michala Klemeru a ten v současném transu nemohl dělat nic jiného než vsítit další branku. 4:1. V 61. minutě zavelel na poplach Dominik Materna, naskočil si na povedený centr z pravé strany a zahájil tak jiřetínskou stíhací jízdu. 4:2. K Maternovi se připojil bojovník František Prokop, který jednou kličkou vymotal dva členy domácí defenzivy a následnou sřelou na zadní tyč snížil na dramatických 4:3. Závěrečná dvacetiminutovka se nesla v duchu neskutečného úsilí všech habartických hráčů, jelikož nikdo z nich si nechtěl zopakovat trpkou zkušenost ze závěru utkání s Březinami. Vnitřní síla domácích byla tak silná, že k vyrovnání nedošlo a dala tak za vznik nezměrnému šílenství v řadách Dolních Habartic.

D. Habartice
Lukáš Kouba (osobitý brankář kádru TJ Dolní Habartice): Celý mančaft jezdil po zadku, každý z nás se dotkl dna svých sil a byli jsme za to, po zásluze odměněni. Na druhou stranu bych chtěl ocenit soupeře, jak nám férově k vítězství gratuloval, a i když jsou s přehledem vedoucím celkem soutěže, neztrácejí pokoru.

TJ Slovan Jiřetín p./J.
Aleš Bláha (člen vedení a hráč klubu TJ Slovan Jiřetín pod Jedlovou): Každá série jednou končí. A proč právě v Habarticích? Habartice nám daly velkou lekci z bojovnosti a zahrávání standardních situací. Za předvedený výkon jsme si body rozhodně nezasloužili. Gratulujeme Habarticím k výbornému výkonu a zaslouženému vítězství.

L. Kouba [-] - P. Špaček [-] , M. Pudil [-] , P. Horvát [-] , M. Finkes [-] , M. Vencl [-] , J. Mysliveček [-] (46. J. Lekner [-] ) , V. Mysliveček [-] , M. Klemera [-] , L. Pospíšil [-] , M. Finkes [-]

D. Břeň [-] - F. Bužík [-] , J. Galata [-] , A. Bláha [-] , J. Winzig [-] , J. Kremina [-] , J. Bobelák [-] , L. Školoud [-] , D. Materna [-] , M. Kessler [-] , F. Prokop [-]

ŽK: 47. M. Vencl , 91. P. Horvát - 47. D. Materna , 91. J. Galata .
Hráči zápasu: M. Klemera , P. Horvát .
Místo: D. Habartice. Počet diváků: 100. Rozhodčí: PILECKÝ Martin - HARTIG Libor, KROPÁČ František.