3.kolo, Liberecký | 1.A třída , 2015-2016

--

--

Nováček z Rovenska venku nestačil na Bílý Kostel

0

Při sobotním slunečém odpoledni se v rámci Liberecké 1.A třídy střetly celky Bílý Kostel a Rovensko. Hostující tým je nováčkem soutěže, tudíž favorizovaní byli rozhodně domácí. Nakonec roli favorita zvládli a vybojovali první body v letošním ročníku.

Vyrovnaný fotbal

První polovina přinesla oboustranně vyrovnaný fotbal, kdy hlavně hosté hrozili z rychlých brejků. Dokonce v 32. minutě dokázali jeden z rychlých kontrů proměnit a zvrátit vedení na svou stranu. Skóroval hostující záložník J. Mencl. Domácí si v první půli vytvořili několik gólových šancí, které ale nedokázali zužitkovat nebo je vychytal výborný gólman hostí. První poločas tedy skončil lépe pro hosty z Rovenska - 0:1.

Domácí nezůstali pozadu

O poločasové přestávce musel proběhnout v kabině domácích důrazný proslov, jelikož celý druhý poločas byl kompletně v jejich režii. Již od 45. minuty soupeře jasně přehrávali, ale vyrovnávací gól né a né přijít. Až konečně v 73. minutě se po centru do vápna prosadil domácí Janáček a srovnal stav utkání na 1:1. Domácí stále nepřestávali soupeře tlačit, což se jim v konečném součtu vyplatilo. V 89. minutě vystřelil svému týmu výhru domácí D. Ďuriš. Konečný stav utkání - 2:1.

TJ Tatran Bílý Kostel nad Nisou
L.Janeček (místopředseda Tatran Bílý Kostel nad Nisou): "Nováček z Rovenska hrál v I.poločase kvalitní fotbal,hrozil z rychlých brejků.Náš tým měl také vyložené šance,ale bohužel žádnou z nich neproměnil.Ve II.poločase jsme soupeře již fyzicky i fotbalově přehráli a nakonec výsledek otočili."

P. Ulrich [-] - L. Janeček [-] , J. Vacek [-] , J. Ďuriš [-] - M. Michálek [-] , V. Vitík [-] , J. Resl [-] (81. T. Sedlmajer [-] ) , D. Ďuriš [-] - D. Ďuriš [-] (89. J. Třešňák [-] ) , T. Janáček [-] - R. Chomout [-] (48. M. Strnad [-] )

Rovensko
P. Prokopec [-] - Z. Pařík [-] , R. Mencl [-] , J. Mencl [-] , J. Vágenknecht [-] (81. T. Hanzl [-] ) , L. Malý [-] , J. Taibr [-] , D. Valentin [-] , P. Vítek [-] , V. Kněbort [-] , J. Rympler [-]

ŽK: 6. V. Vitík - 45. D. Valentin , 69. P. Vítek , 85. Z. Pařík .
Místo: B. Kostel. Počet diváků: 120. Rozhodčí: Tykva Lukáš - ŠVEC Martin, HAVEL Tomáš.