14.kolo, Královéhradecký | Hradec Králové | IV. třída sk. B, 2015-2016

--

Těsné, ale zasloužené vítězství Lužce

10. S. Bužik , 52. J. Kohout - 63. M. Hodr
0

Pátý Lužec hostil na svém hřišti sedmý Převýšov. Rozdíl mezi těmito týmy byl pouze tříbrankový a tak se dal očekávat vyrovnaný zápas. Vyrovnaný zápas to sice nebyl, ale napínavý až do konce určitě. Po tomto zápase odskočil Lužec svému dnešnímu soupeři na šest bodů a potvrdil si páté místo v tabulce.

Tato sezóna ještě nekončí! Zanedlouho budete moci na stránkách najít hlasování o sestavě podzimu! Vyčkejte a hlasujte pro svého favorita? Kdo se stane nejlepším hráčem

V prvním poločase neustálý tlak domácích a pouze jediná branka v síti hostí

Celý první poločas se odehrával v režii domácího mužstva. Byl to hlavně souboj nestárnoucího Hansla v bráně hostí a domácích hráčů. Franta byl málem nepřekonatelný, ale i s koncovkou byli domácí na štíru a spoustu svých šancí zahodili již v zárodku. Hosté si v prvním poločase vypracovali pouze jednu šanci, kdy jejich hráč na zadní tyči, hlavičkoval přímo do gólmana Šafaříka. Domácím se podařilo vstřelit branku v desáté minutě zápasu. Gólman Hansl vyrazil tvrdou střelu před sebe do vzduchu. Jako jediný ovšem dobíhal domácí Standa Bužik a jeho přesná hlavička znamenala jednobrankové vedení. Do konce poločasu se již žádnou branku dát nepodařilo a tak se šlo do kabin za jednobrankového vedení domácího týmu.

V závěru druhého poločasu se domácí strachovali o výsledek

Druhý poločas byl věrným obrazem toho prvního.  Domácí i nadále útočili a hosté se pouze bránili. Navíc se domácím podařilo vstřelit druhý gól už po sedmi minutách. Jan Dunka utekl po křídle a přesným centrem, který proběhl mezi nohama hostujícího stopera, našel nabíhajícího Kohouta, který mě)l tu čest, dopravit míč do prázdné brány. Domácí vedli 23:0 a očekávala se další kanonáda. Jenomže se tak vůbec nestalo a tak přišel trest. V 63.minutě kopali hosté třetí roh za sebou. Po střele Korela se míč odrazil k Hodrovi, který vrátil míč pohotově do sítě. Bylo to najednou 2:1 a domácí se až do konce strachovali o výsledek. Nakonec Lužec těsnou výhru uhlídal, ale i přes to, že to bylo těsné vítězství, tak bylo naprosto zasloužené.

FK Lužec nad Cidlinou
Z webu Lužce: Výhra v posledním zápase je zasloužená, Převýšov si neodvezl větší brankový příděl jen díky neschopnosti našich střelců proměnit alespoň ty největší šance.

SK Převýšov B
Spolupracovník redakce Pavel Mareček: : Vítězství domácích je naprosto zasloužené. Když jsme dali gól, tak jsme na deset minut soupeře docela sevřeli, ale gól se nám vstřelit nepodařilo. Jenom nevím, na co jsme čekali, že jsme neútočili s větší aktivitou

M. Šafařík [-] - M. Beneš [-] , M. Janouch [-] , J. Vondruška [-] , F. Wágner [-] - S. Bužik [-] , M. Bezvoda [-] , J. Kohout [-] - R. Hospodka [-] (46. M. Dunka [-] ) , J. Dunka [-] (76. J. Hladík [-] ) - M. Rygl [-]

F. Hansl [-] - M. Hodr [-] , P. Mareček [-] , J. Matouš [-] , P. Vaněk [-] , M. Steklý [-] , P. Pilař [-] (46. J. Matouš [-] ) , L. Křížek [-] , D. Korel [-] , P. Hubáček [-] , P. Bazger [-]

ŽK: 34. R. Hospodka , 40. F. Wágner , 47. J. Vondruška - 49. J. Matouš .
Hráči zápasu: S. Bužik , J. Kohout - F. Hansl , M. Hodr .
Místo: Lužec. Počet diváků: 52. Rozhodčí: Stránský Martin - KUBELKA Libor (N), HANSL Jiří (N).