1.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2015-2016

--

--

Kratonohy vstoupily do sezony vítězstvím nad Provodovem

0

I v této sezoně mají všichni v Kratonohách jen ty největší ambice, což dokazuje i angažování bývalého utočníka pražské Sparty, Mladé Boleslavi či Hradce Králové Marka Kuliče. Kratonohy předvedly sebevědomý výkon a Provodov zdolaly 0:4.

Zkušenosti Kratonoh

První minuty utkání před více než čtyřmi stovkami diváků se odehrávaly ve středu hřiště, kde hráči sváděli časté souboje o míč. Hosté z Kratonoh měli sice míč častěji na svých kopčakách, domácím se ale dařilo zhušťovat střed hřiště a výrazně tak zněpříjemňovali Kratonohám jejich hru. První branka padla až v 37. minutě, hráč domácích na sebe navázal hned tři bránící fotbalisty Provodova, míč dokázal udržet a navíc skvěle přihrát na volného Jiřího Kořínka, který se před odkrytou bránou nemýlil a poslal Kratonohy do vedení.

Aktivnější Kratonohy tak do kabin odcházeli s těsným jednobrankovým náskokem.

Kořínkova one man show

O osudu zápasu rozhodl úvod druhého poločasu, kdy se tvrdou střelou z hranice pokutového území opět prosadil útočník Jiří Kořínek. Kořínek o tři minuty později završil svůj hattrick, když po ruce bránícího hráče Provodova proměnil nařízenou penaltu.

Za stavu 0:3 už bylo prakticky rozhodnuto a zápas se v horkém počasí už jen v klidu dohrával. I když Provodov předváděl bojovný a houževnatý výkon, dokázal si Jiří Kořínek najít další příležitost ke skórování. V 89. minutě usměrnil centrovaný balon hlavou do sítě a rozhodl o konečném vítězství svého týmu 0:4

.

TJ Sokol Provodov
A. Swaczyna [-] - M. Tolda [-] , J. Chmelík [-] (78. L. Bek [-] ) , R. Pfeifer [-] - K. Belák [-] , M. Srkal [-] , O. Nejman [-] , T. Fiedler [-] , R. Metzner [-] - L. Khun [-] , M. Rojšl [-]

FK Kratonohy
J. Mačí [-] - J. Kořínek [-] , R. Mládek [-] , M. Kulič [-] , J. Fidra [-] (79. M. Jilemnický [-] ) , T. Jiroutek [-] , Z. Semelka [-] , D. Hamák [-] , J. Huňák [-] , D. Hrůša [-] , P. Němeček [-]

ŽK: 13. M. Srkal , 65. M. Tolda - 11. R. Mládek , 32. J. Kořínek , 62. D. Hrůša , 87. M. Jilemnický .
Místo: Provodov. Počet diváků: 320. Rozhodčí: Horský Leonard - MUCHA Tomáš, KOUT Jaroslav.