--

--

Chleby proti Běrunicím otočily zápas

0

Hned v prvním kole se potkaly dva týmy, které spolu před tím nehrály. Běrunice totiž ještě vloni kopaly skupinu C. Zápas vyhráli domácí o jednu branku 2:1, když se o oba góly postaral záložník Jiří Janata. Chleby také představily několik posil. Jana Jenčíka a Patrika Krumpolce ze Všechlap, Pavla Hájka z Kamenného Zboží a také Martina Hůlku z Dymokur. Naopak jim chyběli Radek Paštika a František Richter. První odešel do Všechlap, druhý kope za Odřepsy.

Domácí prohrávali už od 8. minuty

Běrunice šly ale ve Chlebech do vedení. Už v 8. minutě se trefil Luboš Janouch, který střelou z dálky umístil míč těsně pod břevno brány Pavla Kyrpala. Domácí se pak několikrát snažili vyrovnat, jenže jejich snaha byla dlouho marná. Nakonec se ale dočkali. Bylo to až na samém konci prvního poločasu, kdy se trefil Janata, který utekl hostujícím obráncům a přeloboval Pavla Šafaříka v bráně Běrunic.

Tři šance na vyrovnání nestačily

Ve druhém poločase měly oba týmy několik šancí. Rozhodující gól vstřelil opět chlebský Janata, který se prosadil hlavičkou z malého vápna. Běrunice měly několik příležitostí na vyrovnání. Třeba Patrik Fiferna nepochopitelně z deseti metrů přestřelil bránu a neúspěšný byl i Luboš Janouch, který šel sám na bránu. Za domácí rozvlnil síť za zády brankáře Patrik Krumpolec, jeho gól ale nebyl kvůli ofsajdu uznán.

Chleby
Petr Hůlka (předseda, Chleby):: „Po obdržené brance jsme ještě do poločasové přestávky stačili vyrovnat, a ve druhé půli po nevyužití spousty šancí vstřelili druhý gól. Myslím, že jsme zápas proti Běrunicím vyhráli zaslouženě.“

Běrunice B
Miroslav Fiferna (trenér, Běrunice B):: „Dali jsme první gól, a pak to bylo docela vyrovnané. Když pak Chleby otočily skóre, dokázali jsme si vypracovat asi tři šance. Kopytem kola bych vyhlásil Patrika Fifernu, který nedal jasné šance. Domácí mohli pečetit skóre chvíli před koncem, ale také přestřelili bránu. Nakonec myslím, že Chleby vyhrály zaslouženě. My jsme měli problém se sestavou, jako vždy, když se nám to kreje s áčkem. Někteří hráči chybí áčku, tak se tam posune někdo z béčka a my to pak různě pytlikujem, jak se dá.“