2:4
(0:3)
Výkon týmu: --
Výkon týmu: --
Rozhodčí --
Poslat report, video, foto Ohodnotit utkání

15.06.2024 10:30

30.kolo, Jihomoravský | Krajský přebor , 2023-2024


Hodnocení

Úrověň zápasu

--

Nápoje

--

Jídlo

--

Hrací plocha

--

Zázemí

--

Rajhradice vyloupily Morendu a díky výsledkům v divizi si i příští rok zahrají krajský přebor - FOTO


Branky


70. M. Dmytriv , 84. R. Nony - 15. Š. Špaček , 30. Š. Špaček , 43. J. Svoboda (p.) , 80. M. Bělák
5

Ani v posledním utkání tohoto ročníku krajského přeboru nepřekročilo áčko stín nevýrazných výkonů posledních kol. Tedy zejména v prvním poločase, kdy branku předposledních Rajhradic prakticky neohrozilo a po hrubkách obrany inkasovalo tři góly. Druhý poločas dojem sice trochu napravil, ale porážka 2:4 samozřejmě není dobrou tečkou za sezonou.

Poslat fotky a informace ze zápasu nebylo nikdy jednodušší. Jak na to se dozvíte zde.

„To se to dávají góly, když hraješ proti nikomu,“ přibližně tak stručně vystihl první poločas trenér Morendy Aleš Schuster. I když jsme asi měli míč častěji v držení, tak hostující brankář Tomáš Šebela opravdu žádnou práci neměl. Kuba Tišnovský si sice také čtvrt hodiny na balón nesáhl, bohužel první výpad hostů do našeho území znamenal jejich vedení 1:0, když po centru zblízka doklepl míč nehlídaný Šimon Špaček. Hosty gól jakoby polil živou vodou. Nebezpečnou střelou těsně vedle tyčky zahrozil Adam Sedlák, pěkně vypadala i rána Tomáše Kouřila. Po půlhodině nechala naše obrana v klidu z levé strany z těžkého úhlu zakončit střelce první branky Špačka. Křižnou střelu ke vzdálenější tyči otřel o břevno a Tišnovskému nedal šanci. »Dílo zkázy« pak dvě minuty před přestávkou dokonal Jaroslav Svoboda proměněnou penaltou za faul ve velkém vápně. Pokud bychom měli něco zaznamenat z naší strany, tak snad hlavičku Dominika Čuse, kterou zakončil jednu z mála povedených akcí. Bohužel šla dost vysoko nad branku.

Druhý poločas začal varováním hostů, v 50. minutě nastřelil Sedlák ze střední vzdálenosti břevno. Až tohle asi byl ten signál pro naše barvy, protože hrozil debakl. A trenérovi vyšlo i střídání. Morenda přidala na důrazu a rychlosti, zjednodušila hru a najednou z toho byly závary před Šebelovou brankou. S koncovkou ale máme stále problémy, a tak se ujala až dorážka střídajícího Mykhaila Dmytriva. Za tři minuty to vypadalo na kontaktní gól, bohužel Radku Šmýdovi k úspěšné teči chybělo na malém vápně jen pár centimetrů. Na druhé straně pak Martin Bělák potrestal špatnou rozehrávku zezadu čtvrtým gólem, když se prokličkoval přes naše obránce. Korekci výsledku na 2:4 pak přinesl další střídající mladíček Romain Nony, který zblízka zakončil pohlednou akci z pravé strany. Áčko tak v konečné tabulce krajského přeboru obsadilo 13. místo. Rajhradicím ani výhra u nás z patnáctého nepomohla. Ovšem záchrana pro ně přišla z divize, kterou po vítězstvích udržely oba »namočení« Jihomoravané Tasovice a Břeclav. Sestupují tedy jen Mutěnice. Do divize jde Kuřim.

ZDROJ: SK Moravská SlaviaOhlasy k zápasu


SK Moravská Slavia Brno
Aleš Schuster (trenér): Za první poločas tam nebylo co hodnotit. Všechno bylo špatně. Přitom jsme si říkali, že máme poslední zápas, jsme zachránění, máme přijatelného soupeře, takže si to můžeme, jak se říká sportovně užít. Ale nebylo tam nic, ani nasazení. Rajhradice hrály vlastně proti nikomu, takže v klidu vysoko vyhrály první poločas. Pro nás utkání začalo až od druhé půlky. Tam už bylo to, co jsme chtěli. Tedy nasazení a vůle hrát dopředu, dostávat se do zakončení. Dali jsme dva góly a bylo tam ještě plno šancí, které jsme bohužel nevyužili. Druhý poločas jsme vyhráli, ale mělo to být trochu vyšším rozdílem a celý ten výsledek pro nás mohl být příznivější. Chválit nebudu, ale pozitivní je to, že jsme dali šanci mladým klukům včetně gólmana, a všichni to zvládli velmi dobře.

TJ Rajhradice
Jan Doležel (hráč): Na Morendu jsme jeli hrát už utkání, které by nás nikam neposunulo. Asi z nás ta tíha spadla a odehráli jsme velmi kvalitní utkání, ve kterém jsme hlavně v první půli soupeře jasně přehráli. Bohužel kdybychom v sezóně kdekoliv uhráli o bod víc, tak věřím, že i v zápase o vše bychom vyhráli stejným způsobem. Takto prostě má soupeř v tabulce o bod víc než my.Sestavy


SK Moravská Slavia Brno
J. Tišnovský [-] (71. R. Nony [-] ) - O. Kubík [-] , L. Gruber [-] (46. M. Dmytriv [-] ) , A. Podzámský [-] , S. Čus [-] - L. Roštínský [-] , M. Essuon [-] , R. Adejumobi [-] (46. D. Síleš [-] ) , O. Havelka [-] - R. Suchomel [-] (71. J. Kupka [-] ) - M. Zatloukal [-] (46. R. Šmýd [-] )

TJ Rajhradice
T. Šebela [-] - A. Řezníček [-] , J. Svoboda [-] , T. Kouřil [-] (46. F. Furch [-] ) , T. Vavera [-] , Š. Špaček [-] , A. Sedlák [-] (64. J. Farlík [-] ) , D. Galia [-] (46. M. Bělák [-] ) , M. Urbánek [-] (81. P. Julínek [-] ) , r. chalabala [-] , Z. Michalec [-]

Počet diváků: 110. Rozhodčí: ŠUSTR Patrik - HANÁK Radim, KRON Dávid.

Našli jste nějakou chybu? Rádi ji opravíme.

Stačí ji jednoduše napsat přímo k zápasu pomocí tlačítka Poslat report, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku.

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášen.

Tip: výhra hostů

Tip: výhra hostů

Petr Florián

Expert: Dominik Havlín
Tip experta: výhra domácích

Morenda si zápas pohlídá a vyhraje o dva góly.

Tip: výhra domácích

Tip: remíza