29.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2023-2024

Loučení Jankova s krajským přeborem přineslo demolici od Spartaku

18

Tečka za nepovedenou sezonou Jankova dorazila v utkání v Trhových Svinech.

Jednoznačná partie

V Trhových Svinech nebylo od první minuty o tom, kdo získá závěrečné tři body tohoto ročníku. Spartak byla na koni a domácí poslal v utkání do vedení ve 32. minutě František Pavel, na kterého o necelou minutu později navázal Ondřej Hruška svojí povedenou střelou. Druhý poločas pokračoval v nastoleném řádu a v 58. minutě přišel třetí gól Spartaku. Jankov na vlastním pokutovém území ztratil míč a tuto hrubou chybu potrestal přesným zásahem Ondřej Kolář. O tři minuty později se navíc prosadil podruhé v utkání také Ondřej Hruška, který využil sklepnutí Kodrase.

Domácí fanoušci volali po páté brance a jejich volání vyslyšel v 77. minutě Jiří Macák, který své sólo zakončil překonáním Skály. Poslední gólové slovo utkání si vzal na starost Ondřej Kolář, který doklepl míč od odkryté jankovské branky a vstřelil tak svůj druhý gól v utkání. Jankov tak nakonec padl v Trhových Svinech 0:6 a krajský přebor opustil tím nejhorším možným způsobem. Na druhé straně Spartak obsadil nakonec desátou pozici.

SK Jankov
Web SK Jankov: Na notně nepovedenou sezónu, především pak její jarní část, dalo mužstvo jednoznačné razítko v rozlučkovém zápase se soutěží v pátečním utkání v Trhových Svinech. Doslova odevzdaný výkon korunoval celosezónní představení. Hra plná chyb, bez žádného pohybu, bez žádné energie. Domácí Spartak si zápas proti odevzdanému soupeři užíval, nastřílel šest branek, a nebýt několika skvělých zákroků Skály a nemohoucnosti některých domácích fotbalistů v zakončení, mohl se zrodit výsledek mnohonásobně vyšší. Ač to zní šíleně, prohra 6:0 je pro Jankov ještě přijatelná…