26.kolo, Moravskoslezský | Frýdek-Místek | Okresní přebor, 2022-2023

58. D. Kluz - 14. M. Zahradník (vl.) , 25. H. Bigas
8

Janovicím se vytratila na konci sezóny lehkost i tak si, ale odvezly všechny body z Písku

Domácí prospali první půli

Za krásného nedělního počasí chtěli domácí ukončit sérii domácích proher které byly dvě v pořadí. Do zápasu s třetími Janovicemi, ale nastoupili v ospalém duchu. Hosté byli všude dřív a netrvalo dlouho a šli do zaslouženého vedení. Ve 14.min přišel střilený centr z levé strany a nedorozumění mezi stoperem a gólmanem končí vlastním gólem, kdy míč do opuštěné branky posílá Zahradník.

O pár minut později domácí vyprodukovali 100% šanci. Ve středu zalohy si vyměnili míč a vyslali na steč střelce Malehojurka, který šel celou polovinu hřiště sám na gólmana, ale trefil pouze boční síť. A staré pravidlo hovoří nedáš - dostaneš. V 24.min hosté využívají další rychlou akci a Hynek Bigas navyšuje skóre na 0:2! A o pár minut mohlo být ještě hůř. Obránci nechali za sebou střelce Červeňáka, který sám na sám s gólmanem trefuje pouze břevno. Dokonce poločasu se už žádná šance na jedné či druhé straně neujala a tak hosté šli zaslouženě do šatny za stavu 0:2.

Druhý poločas domácí jako pokropení živou vodou

Do druhého poločasu naskočil úplně jiný tým domácích. Byl všude dřív a začal hosty mačkat. Potřeba zmínit, že hru velmi oživil střídající Sikora a svým výkonem vyburcoval i další. V 58.min rychle rozehrany aut Bojka do středu hry na Ligockého, který okamžitě nachází na druhé straně v náběhu Mariňáka, který předkládá míč na hranici šestnáctky Davidovi Kluzovi a ten s první trefuje přesně k tyči 1:2!

A domácí i nadále mačkali hosty, kteří stěží opustili svou polovinu. Za pár minut mohlo být srovnáno. Výborná akce na levé straně od Mariňáka předkladá míč na úroveň pokutového území Michalíkovi, který z pár metru přestřeluje. O pár minut později další výborná sólo akce domácího Jaracze na pravé straně, kdy utekl všem až před gólmana a trefuje boční síť. Gól každou minutou visel ve vzduchu. V 75.min všem utekl Michalík, v pokutovém území stačilo předložit míč Malemujurkovi, který by dával do prázdné branky, ale místo toho střílí z nulového úhlu pouze do gólmana! Hosté závěr utkání už dohráli a odvážejí si výhru 1:2.

Fotbal Písek, z.s.
Jan Ligocki (předseda, hráč): ,,Za druhý poločas by si domácí zasloužili minimálně jeden bod!! Hráče utkání volím dva. První byl kapitán a střelec branky David Kluz, který byl opět všude a svůj výkon podtrhnul gólem. Druhý hráč z našeho týmu byl Adrián Mariňák, který na jaře předvádí výborné výkony a každým zápasem patří mezi nejlepší hráče. První gól v zápase připravil a pal vytvořil další vyložené šance spoluhráčům, kteří jeho nabídky nevyužili. Taktéž bych chtěl vyzdvihnou jednoho hostujícího hráče a to Roberta Hutníka. Na levé straně obrany byl nekompromisní v bránění. Taktéž podporoval útoky svého týmu a za celý zápas neudělal jedinou chybu.´´

TJ Janovice
Robert Hutník (hráč): ,,I když jsme přijeli velmi oslabeni, tak jsme dokázali urvat vítězství. Fotbalové to moc nebylo, ale bojovali jsme a nakonec odvážíme všechny body!´´

J. Twardzik [-] - J. Malyjurek [-] , A. Mariňak [-] , M. Zahradník [-] , M. Puczok [-] , P. Cieslar [-] , J. Ligocki [-] , T. Pyszko [-] , R. Bojko [-] , D. Galia [-] , D. Kluz [-]