26.kolo, Moravskoslezský | Frýdek-Místek | Okresní přebor, 2022-2023

3 body vystřelil ,,starý lišák´´ a díky němu zvítězily Hukvaldy

7

Hrádek nepotvrdil jarní výkony a body domácím vystřelil ,,starý lišák´´

Hrádek první v prvním poločase své šance nevyužil a hra se byla vyrovnaná

Hosté z Hrádku přijížděli do malebných Hukvald jako jasný favorit. Na jaře hosté chytli parádní formu a kdyby se jim podařilo odvést všechny body, ztráceli by na 4.místo už jen 2 body. Ovšem zápas se jim nevydařil a odjeli nakonec s prázdnou.

Hosté zápas nezvládli. Nešlo jim to ani herně ani fyzicky a domácí cítíli šanci na bodový zisk. První poločas byl vyrovnaný a šance byly na obou stranách. Ani jedné straně se, ale nepodařilo své šance proměnit a domácí tak podržel i domácí mladý gólman Radek Překlasa

3 body domácím vystřelil ,,starý lišák´´

Druhý poločas už byl až na výjimky v režii domácích. Hostům to nešlo a tak iniciativu zápasu převzali domácí. A větší vůle a touha po vítězství přinesla ovoce. A tak za druhý poločas a herní převahu si domácí zasloužili minimálně bod. Když v 81.min domácí zahrávali rohový kop a na jejím konci stal nejzkušenější z nich Václav Vašenda 1:0. Na hřišti i v hledišti vypukla euforie a hosté se na nic již nezmohli ani dokonce utkání. A tak zcela zaslouženě si Hukvaldy připisují 3 body.

TJ Sokol Hukvaldy
Petr Žáček (vedoucí): ,,V dnešním zápase byly Hukvaldy lepším mužstvem a zaslouženě v závěru opět po trvalém tlaku rozhodl po rohovém kopu veterán a nejlepší hráč utkání Václav Vašenda.´´

TJ Sokol Hrádek
Lukáš Buchta (hráč): ,,Zápas jsme nezvládli. Náš výkon byl dneska velice špatný. V prvním poločase jsme měli pár dobrých gólových šancí, které jsme bohužel neproměnili. Ve druhém poločase byl soupeř lepší. My jsme byli v útočné fázi naprosto zoufalí a ve druhé půli jsme si nedokázali vytvořit žádnou kloudnou šanci. Naopak soupeř nakonec využil své převahy a trochu se štěstím po standardní situaci dokázal vstřelit jediný gól zápasu. Tři body po zásluze zůstaly v Hukvaldech. Nejlepším hráčem zápasu byl jednoznačně domácí veterán Václav Vašenda, který hrál s velkým přehledem, neprohrál za celý zápas snad jediný souboj a navíc v závěru rozhodl o vítězství svého týmu.´´

R. Překlasa [-] - T. Černík [-] , V. Vašenda [-] , M. Olbert [-] , D. Hora [-] , V. Lyčka [-] , M. Genčur [-] , L. Smolík [-] , F. Brablec [-] , R. Weber [-] , L. Jiřík [-]

D. Stach [-] - P. Hudzieczek [-] , L. Buchta [-] , L. Raszka [-] , L. Liberda [-] - M. Sikora [-] , K. Wantulok [-] - B. Borski [-] - F. Martynek [-] , D. Rusz [-] , P. Kuczera [-]

Hráči zápasu: V. Vašenda .
Počet diváků: 55. Rozhodčí: Galásek Michal - GALÁSEK Filip, VYKOPAL Štěpán.