19.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. A, 2022-2023

--

Malé Hoštice dostaly půltucet od Bruntálu

64. P. Stříbrný - 3. P. Šanda , 15. M. Cabal , 33. M. Cabal (p.) , 62. M. Slavík , 74. R. Hapka , 77. M. Slavík
13

Po poločase vedl Bruntál o tři branky. Ve druhém domácí korigovali na 1:4. Bruntál pak ještě přidal další dvě branky.

Bruntál vedl o tři branky

Slavia Malé Hoštice přivítala na svém hřišti mužstvo z Bruntálu, kterému na jaře zatím stoprocentně vycházejí zápasy na hostující půdě. Tento fakt začal Bruntál naplňovat hned od začátku. Hned ve druhé minutě napřáhl ze třiceti metrů Šanda a míč z jeho kopačky zaplul k tyči – 0:1. Po čtvrthodině hry unikl po lajně Slavík a nahrávkou pod sebe našel Cabala, který si už s míčem věděl rady  - 0:2. Hoštice mohly korigovat ve 23. minutě, ale po přímém kopu Šafarčíka skončila hlavička Suchánka těsně vedle. Ve 33. minutě byl sražen ve vápně aktivně hrající Slavík a nařízenou penaltu zkušeně procedil do sítě Cabal – 0:3. Pět minut před přestávkou zlikvidoval hostující brankář Šidlák tvrdou střelu Šafarčíka. Do kabin šli hosté s tříbrankovým vedením.

Bruntál náskok navýšil

Na začátku druhém půle zlikvidoval Šidlák v pohodě střelu Šafarčíka. Po hodině hry poslal dlouhý nákop Rožnovský na Slavíka, který vstřelil svou první branku – 0:4. Za dvě minuty dokázali domácí snížit, když po dlouhém pasu Šafarčíka se dostal míč ke Stříbnému, který přehodil špatně vyběhnuvšího brankáře Šidláka – 1:4. V 70. minutě mohly Hoštice snížit, ale Stříbný rozcinkal pouze pravou tyčku. Čtvrthodinu před koncem zápasu si naběhl na standardní situaci Hapka a míč trkl nechytatelně do brány – 1:5. Za tři minuty po rychlém protiútoku našel Deák Slavíka, který nedal Vltavskému žádnou šanci – 1:6. Sedm minut před koncem mohl po stříleném přímém kopu Teichmanna kosmeticky upravit skóre Celta, ale poslal míč těsně vedle. Ve zbytku zápasu si už Bruntál výhru zkušeně pohlídal.

Malé Hoštice hrají příští kolo v Krásných Loučkách, Bruntál hostí Opavu (zápas je přeložen na 17.5.).

TJ Slavia Malé Hoštice
Petr Vala (vedoucí týmu): Utíkají nám začátky zápasu, a my to pak už nedokážeme dohnat. Bruntál nás přehral ve všech směrech a zaslouženě vyhrál.

MFK Bruntál B
Mikuláš Horyň (trenér): Zápas nám nadmíru vyšel. Na jaře jsme venkovní mužstvo. Když to sečtu, tak doma dva zápasy nula bodů, venku tři zápasy devět bodů.

E. Vltavský [-] - M. Unruh [-] (46. M. Holčapek [-] ) , P. Stříbrný [-] (76. A. Celta [-] ) , O. Šafarčík [-] , J. Chřibek [-] (76. Š. Teichmann [-] ) , M. Adamčík [-] (64. A. Rychlý [-] ) , D. Pospěch [-] , E. Klinger [-] , A. Juřík [-] , J. Droppa [-] , R. Suchánek [-] (46. R. Režnar [-] )

J. Šidlák [-] - P. Šanda [-] (66. R. Kovář [-] ) , T. Rožnovský [-] (70. D. Deák [-] ) , M. Slavík [-] , T. Unverdorben [-] , O. Krywda [-] , M. Cabal [-] (46. Š. Kubesa [-] ) , R. Hapka [-] , J. Duhajský [-] , R. Hanák [-] , M. Hanel [-]

Hráči zápasu: A. Juřík - M. Slavík .
Počet diváků: 112. Rozhodčí: BARČÍK Antonín - LÁRYŠ Vít, CHLEBOVSKÝ Bohumír.