3.kolo, Středočeský | Příbram | IV. třída sk. B, 2015-2016

--

--

Kosova Hora veze z Jesenice tři body

0

Vyrovnaný zápas, ve kterém nakonec měla o něco navrch Kosova Hora, se hrál v Jesenici. Body za výhru 3:0 si nakoneec odvezli hosté.

Kosova Hora si trpělivě počkala na svoji šanci

V tomto zápase se potkaly dva týmy s nejvyššími ambicemi a dva velmi žhaví adepti na postup do vyšší soutěže. Kosova Hora přijela na hřiště v Jesenici dobře takticky připravená, hráči věděli, co mohou od soupeře očekávat a k utkání přistoupili velmi zodpovědně, nikam se moc nehnali, ale v úvodu trpělivě odráželi nápor Jesenice. Zhruba ve dvacáté minutě zmařil brankář Střelák asi největší šanci Jesenice a udržel tak naděje Kosovy Hory. Od této chvíle se do hry začal dostávat i hostující celek, na gólovou radost si ale musel počkat až na konec poločasu, tedy do 42. minuty, kdy se opřel do míče Ondřej Sůva a poslal Kosovu Horu do vedení, které už vydrželo až do konce prvního poločasu.

Kouklík pojistil výhru dvěma góly

Ve druhém poločase byl vidět především Josef Kouklík, který vymetl šibenici jesenické branky a v druhém poločase utkání se trefil hned dvakrát, poprvé v 61. minutě a podruhé o deset minut později, tedy v 71. minutě. Jesenice se ještě snažila něco s výsledkem dělat a možná trochu z frustrace předvedla pár zbytečně ostrých zákroků, na gólmana Jiřího Střeláka už, ale žádný její střelec nevyzrál. Kosova Hora B si tak připsala tři body, vyhrála zatím všechna utkání nové sezóny a usadila se s devíti body na první příčce tabulky, kde má stejně bodů jako Nová Ves/Malá Hraštice B, má však o trochu lepší skóre. V příštím kole si Kosova Hora odpočine a za čtrnáct dní ji čeká právě mužstvo Nová Ves/Malá Hraštice B se kterým se porve o první místo v tabulce.

TJ Sokol Jesenice
Pavel Kymla(hráč, TJ Sokol Jesenice): „Kosova Hora byla v zápase o něco lepší, dala dva krásné góly z velkého vápna do šibenice a zaslouženě vyhrála. Jinak hra byla vyrovnaná a Jesenice měla i trochu smůly.“

TJ Sokol Kosova Hora B
Ladislav Sůva(trenér, TJ Sokol Kosova Hora B): „Od našich hráčů výborně zvládnuté utkání. Trpělivě a zodpovědně odráželi očekávaný nástup Jesenice. Přibližně od 20. minuty prvního poločasu, kdy vynikajícím zákrokem zmařil náš brankář asi největší šanci Jesenice, jsme se dostávali více do hry a nakonec odvezli 3 body. Až na několik zbytečně ostrých zákroků, byla Jesenice kvalitním soupeřem.“

J. Ježek [-] - Z. Hulínský [-] , M. Kmotras [-] , T. Hulínský [-] , P. Roškot [-] - P. Kymla [-] , Z. Švagr [-] , J. Šika [-] , M. Zavadil [-] - M. Havel [-] , M. Rataj [-] -

J. Střelák [-] - J. Červinka [-] , J. Tatýrek [-] , D. Šmejkal [-] (46. Z. Pilík [-] ) , L. Kymla [-] - O. Sůva [-] , M. Rosa [-] , J. Burda [-] , J. Kouklík [-] - M. Valenta [-] , P. Moudrý [-] -

Místo: TJ Sokol Jesenice. Počet diváků: 50. Rozhodčí: Ledínský Václav - PAPEŽ Michal (N), ENDRST Filip (N).