15.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

--

--

Třicet povedených minut nestačilo. Libodřice uštědřily Štítarům sedmigólový debakl

10

Plni elánu, avšak bez šestnáctigólového Umana, přijížděly Štítary k těžkému utkání do Libodřic. Tým trenéra Baška v posledních zápasech disponuje dobrou formou, zatímco hostující Štítary poslední zápas proti lídrovi nezvládly. Prvních třicet minut evokovalo vyrovnanou podívanou, té se však divácí nedočkali. Jak se zápas, který přinesl osm branek, vyvíjel?

Standardní situace jsou klíč

Úvod zápasu patřil kombinačnímu fotbalu Stachova výběru. Na oko pohledný fotbal jim přinesl úvodní gól v 19. minutě. Kanonýr Opolzer zužitkoval povedenou herní pasáž svého týmu a prostřelil Maxiana v domácí brance.

Domácí se postupně osmělovali, ale šance měli na kopačkách hostující hráči z předměstí Kolína. Dvě velké šance se, bohužel pro tým okolo kapitána Hořeního, přetavit v gól nepovedlo a trestali domácí. Neproměněné příležitosti teprve naplno ukázaly, jak moc chybí starší z bratří Umanů...

Zanedlouho po Opolzerově gólu srovnal po standardní situaci střelec Pánek, aby ho o 10 minut později napodobil Košík a otočil skóre zápasu. Štítary sice kombinovaly, ale hrubými inidividuálními chybami spolehlivě devalvovaly svůj výkon. Jedna taková přišla ve 44. minutě, kdy nedorazu v hostující obraně využil Kovařík a zvýšil již na 3:1 z pohledu Libodřic.

Více branek již nepadlo a do kabin se tak šlo za stavu 3:1 pro domácí.

Beznaděj

Ani důrazná domluva v kabině o poločasové pauze mladý tým Štítar neprobrala, ba naopak, krátce po pauze inkasoval hned dvakrát. Nejprve v 57. minutě skóroval na 4:1 Kovařík, aby o dvě minuty později dokonal tzv. "bůr" mladík Strejček. Tyto dva góly byly definitivními hřeby do rakve nadějí Štítar.

Trenér Stach se ještě vzedmul k poslednímu odporu a snaze o zvrat ve výsledku, když poslal na hřiště Šína, Kratochvíla a Kovaříka, jenže ani tito mladíci nepřinesli kýžený gólový efekt. Štítary byly donuceny otevřít obranu, čehož domácí dokázali využít. Emočně rozbité Štítary již vyhlížely konec uktání, když v 86. minutě skóroval Lanc, na kterého navázal o dvě minuty svým druhým gólem v uktání Košík a uzavřel skóre na konečných 7:1 z pohledu domácích.

Efektivita v koncovce a větší důraz nakonec Libodřicím přinesly nejen výhru, ale i posun na čtvrté místo tabulky. Štítary naopak zůstávájí předposlední.

FK Libodřice
Trenér Adam Baško: Hodně podobné utkaní jako minulý týden. Soupeř v prvním poločase hrál velice pěkný kombinační fotbal, který nám dělal problémy. Odměnou mu byla vstřelena branka a další dvě velké šance jsme přečkali. My si pomohli dvěma standardkami a skóre otočili. Ještě do poločasu jsme vstřelili třetí branku, která nám do druhé půle přidala klid na kopačky. Druhý poločas se zlomil po čtvrté brance, kdy soupeř otevřel zadní řady a nám se dařili akce do otevřené obrany. Nakonec se skóre zastavilo na 7:1 což je pro štítarské možná až krutý výsledek. Myslím, že se v tomhle utkání projevila naše zkušenost a větší kvalita a důraz v zakončení. Klukem ze Štítar přeju záchranu, protože mají velice zajímavý tým poskládaný z mladých kluků a myslím, že pod taktovkou trenéra Stacha můžou ještě hodně růst.

Štítarský SK
Trenér Jakub Stach: Kdo neviděl, neuvěří. Třicet minut jsme byli lepším týmem a přesto odjíždíme domů s debaklem jako spráskaní psi. K čemu nám byla dominance na míči, když děláme v defenzivní činnosti naprosto stupidní chyby a prakticky ze všeho dostaneme gól. Naše psychická labilita a neochota porvat se s nepříznivým osudem byla dneska do nebe volající. Dobrý kolektiv se nepozná na diskotéce nebo u piva, ale na hřišti, když se nedaří. A bohužel v této disciplíně jsme totálně propadli. Převládá ve mně obrovské zklamání, prázdnota a beznaděj…

R. Maxian [-] - M. Pánek [-] , J. Košík [-] , D. Strejček [-] , J. Kovařík [-] (79. L. Lanc [-] ) , M. Hovorka [-] , M. Matějka [-] (56. V. Patočka [-] ) , R. Hurt [-] (64. F. Krejčí [-] ) , L. Pohanka [-] , F. Šafránek [-] , T. Němec [-]

M. Lepší [-] - M. Lepší [-] (61. P. Kratochvíl [-] ) , M. Kršňák [-] , T. Opolzer [-] , B. Uman [-] (75. M. Jandák [-] ) , J. Vlášek [-] , J. Miškovský [-] , S. Huleš [-] (61. M. Kovařík [-] ) , O. Nejman [-] (61. K. Šín [-] ) , K. Machurka [-] , F. Hoření [-]

ŽK: 17. T. Němec , 84. F. Krejčí - 37. J. Miškovský , 43. K. Machurka .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: DVOŘÁK Jiří - MLÁZOVSKÝ David (N), POLÁK Jakub (N).