17.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2022-2023

--

Vzhůru za záchranou! Krakovany – Štítary 1:5

45. A. Dostál - 55. S. Uman , 59. M. Kršňák , 73. L. Jedlička (p.) , 86. S. Uman , 88. S. Uman
11

Po podzimní části sezony beznadějně poslední tým Štítar dorazil na půdu silných Krakovan. Velké hřiště, početná divácká kulisa, to vše hrálo do not domácí skvadře. Štítary s novým trenérem však předvedli výborný výkon a domácím nenechali ani bod. Jak se zápas vyvíjel?

Gól do šatny

Hosté vstoupili do utkání lépe, kupili brankové příležitosti, ale v úvodní gól se jim je přetavit nedařilo. K plynulému průběhu utkání dobře přispíval hlavní rozhodčí Matěj Lahoda. Teprve sedmnáctiletý krajský arbitr často ponechával výhodu ve hře, čímž držel tempo utkání na vysoké úrovni.

Jelikož štítarští své šance neproměnili, trestali domácí. V poslední minutě prvního poločasu Aleš Dostál pěkným obstřelem zpoza vápna trefil úvodní branku utkání.

Obrat ve skóre

Nevíme, co hostujícím hráčům řekl trenér Stach o poločasové přestávce, ale efekt to mělo fantastický. Deset minut po přestávce trefil na 1:1 Samuel Uman, aby o čtyři minuty později Kršňák trefil životní trefu, která jako by definitivně sejmula nervozitu z Štítar. Dvaadvacetiletý záložník si na velkém vápně zpracoval míč na prsa a z otočky levou nohou vyslal raketu za bezmocného Douděru. 1:2

Najednou to byl mladý tým z předměstí Kolína, který určoval ráz utkání. V 73. minutě navýšil na 3:1 z penalty Jedlička. Když už to vypadalo, že zápas skončí 3:1 z pohledu hostující skvadry, slovo si znovu vzal Samuel Uman. Třiadvacetiletý útočník se nejprve trefil v 86. minutě, aby o dvě minuty později zapsal hattrick.  5:1

Utkání skončilo výsledkem 5:1 pro Štítary, které započaly svoji cestu za záchranou úspěšně.

Štítarský SK
Trenér Jakub Stach: Skvělý výkon, skvělý výsledek. Těžko jsme si mohli přát lepší výsledek v prvním jarním mistrovském utkání. Kluci dobře plnili taktické pokyny a v zápase naprosto dominovali. V první půli jsme svoje šance ještě zahazovali, ale ve druhém poločase už jsme svoji převahu střelecky zúročili. Pochvalu dnes zaslouží každý hráč. Fungovali jsme skvěle jako tým a nezlomil nás ani vedoucí gól Krakovan. Mohli jsme si tak po dlouhé době zakřičet vítězný pokřik.

TJ SK Krakovany
Z. Douděra [-] - M. Kutil [-] , L. Neruda [-] , O. Černý [-] (80. A. Hojda [-] ) , P. Myška [-] - A. Dostál [-] , D. Horák [-] , P. Strejcius [-] (34. D. Chvojka [-] ) - T. Sixta [-] (61. V. Novotný [-] ) - J. Špinka [-] (56. J. Oberreiter [-] ) , M. Věříš [-]

M. Lepší [-] - T. Opolzer [-] (88. M. Jandák [-] ) , S. Uman [-] (90. P. Kratochvíl [-] ) , M. Kršňák [-] (80. O. Nejman [-] ) , B. Uman [-] , J. Vlášek [-] , J. Miškovský [-] , S. Huleš [-] (77. M. Lepší [-] ) , K. Machurka [-] , L. Jedlička [-] , F. Hoření [-]

Počet diváků: 60. Rozhodčí: LAHODA Matěj - KUBIČEK Luboš (N), KUNÁŠEK Josef (N).