23.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2022-2023

--

--

Luby po dlouhé odmlce slaví výhru, vyšláply si na Žákavou

19

Luby naposledy slavily zisk tří bodů v derby proti Mochtínu. To už jsou ale bezmála 2 měsíce. Na další výhru čeekaly až do tohoto vákendu. Žákava, která v týdnu porazila Mochtín 8:0 musela přijmout porážku a z Klatovska odjela bez bodu.

První poločas určitě, co se gólů týče, nenudil. Ve 26. minutě otevřel skóre Vojtěch Koželuh a Luby vedly. Startu se povedlo dát první gól v zápase teprve počtvrté v sezóně. Vedení si ale neužívaly dlouho. Ve 30. minutě přispěchal s rychlou odpovědí Václav Mencl a bylo srovnáno. Vedení vrátil domácím jiný Vojtěch v červenobílém dresu - Vojtěch Petrželka. Luby tak po prvním poločase vedly 2:1.

Druhý poločas už tolik gólů nenabídl. Domacímu fanouškovi to ale určitě nevadilo. Navíc když se zhruba v polovině poločasu prosadil a na 3:1 zvýšil střídající Štěpán Tomaka, bylo jasné, že Luby po získají 3 body.