22.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2022-2023

--

Žákava podruhé v sezóně porazila Kralovice, znovu výsledkem 2:1

38. V. Mencl , 51. O. Soukup - 80. P. Vrána
20

Kralovice v minulém kole přišly o 3 body proti Sušici až v samotném závěru. Chuť si prijely spravit do Žákavy, kde ale po špatném výkonu prohrály. Žákava je tak první tým, který dokázal aktuálně druhý tým tabulky v této sezóně dvakrát porazit.

Favorita tohoto utkání bychom hledali spíše na straně hostů. Obrázek na hřišti tomu ale úplně neodpovídal. Kralovice mohly být rády, že domácí neproměnili řadu gólových příležitosti a že se šlo do kabin pouze za stavu 1:0 pro domácí Žákavou.

Druhý poločas už to bylo od hostů lepší, přes to ale byli lepší hosté, kteří svému soupeři krátce po začátku druhého půle zasadili druhý úder a v 51. minutě to bylo zásluhou kapitána Žákavy Ondřeje Soukupa 2:0. Jak čas plynul, obrázek hry se nijak zvlášť neměnil. V 80. minutě vykřeslal hsotům jiskru naděje střídající Pavel Vrána. Na druhý gól a bodový zisk už ale čas nezbyl.

TJ Sokol Kralovice
David Běláč, hráč: Do zápasu jsme nastoupili s vědomím že musíme zvítězit, za náš výkon v prvním poločase by se ale musel stydět kdejaký tým ze čtvrté třídy. Fotbalově nám to nešlo a bojovnosti bylo velice málo. Mohli jsme být rádi že se do kabin šlo pouze za stavu 0:1. Ve druhém poločase jsme přidali na bojovnosti, i tak nás soupeř přehrával a zvýšil. Po brance Pavla Vrány nám ještě svitla naděje ale na víc jsme se již nezmohli.