20.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2022-2023

--

--

Křimice poprvé na jaře pocítily chuť porážky, nestačily na Sušici

18

Šlágr 20. kola měly na svědomí Sušice a Křimice. Když se dva týmy, na jejichž znaku převažuje modrá barva, utkaly na podzim, byla z toho jednoznačná výhra Sušice 8:3. Tolik gólů tenktokrát k vidění nebylo, to ale domácím fanouškům vrásky neudělalo. Sušice totiž vyhrála 4:1 a po dvou zaváháních bere opět tři body.

Do vedení se dostaly už v 8. minutě hosté, když Jan Dytrt dostal přihraávku na půlce, s míčem udělal pár kroků a zhruba ze 30 metrů vypálil a přehodil Míčka. Po inkasované brance ale začala mít územní přeevahu Sušice. Křimice ale, již tradičně, hrála ze zabezpečené obrany a hrozila hlavně z brejků. I přes urputnou defenzivu Křimic se ale domácím dařilo dostávat se do řady šancí. K nebezepčné střele se dostal kapitán Klíma, Moravec ho ale pohotovým zákrokem vychytal.

Do šance se na druhé straně dostal zatím jediný úspešný střelec zápasu Jan Dytrt. V dobré příležitosti měl volit spíše přuhrávku na Sýkoru, volil ale střelu což se vzápetí ukázalo jako to horší z dvou nabízených možností. Sušičtí hrozily ze standardek, které si ale obrana hostů pohlídala. Gólem ze standardní situaci mohla skončit i akce na druhé straně. A znovu to byl Dytrt. V tomto zápase pro něj ale platilo, že čím horší pozice ke skórovnání, tím větší šance, že dá gól. Na malém vápně se objevil sám, tak moc ale chtěl dát gól, až bránu přestřelil.

Domácí se přeci jen vyrovnávací branky ještě do poločasu dočkali. Rohový kop 2 minuty před koncem poločasu zakončil hlavou nikým nehlídaný domácí kapitán Tomáš Klíma.

Ve druhém poločase dlouho jeden tým čekal, co vymyslí ten druhý. Až v 64. minutě nedokázali hosté pohlídat rychle hozený aut a po stříleném centru Kyselky se prosadil krajní bek Antonín Vystrčil a poslal domácí do vedení. V tu zápas vypadal tak, že buď Sušičtí navýší svůj náskok nebo Křimice srovnají. Správně je za A. Křimičtí ztratili na soupeřově polovině balón, dlouhá přihrávka dopředu našla Jana Kyselku, který k asistenci přidal i gól. V závěru ještě navýšil vedení domácích Jakub Štěch a dal tak štempl na vítězství domácích.

TJ Sušice
Pavel Hrubec, trenér: Pro nás velice důležité a zároveň zajímavé utkání. Zajímavé z toho důvodu, že kapitánem soupeře je náš odchovanec a velice dobrý kamarád Kuba Szedmák a Křimice všechny jarní zápasy dokázali zvítězit a důležitý pro nás ukončit výsledkovou mizérii z předchozích kol. Nevěděli jsme co od soupeře očekávat. V týmu má několik kvalitních posil proto jsme zvolili na úvod taktiku s defenzivním štítem Honzou Skálou a aktivní a rychlou hrou jsme si chtěli soupeře oťuknout. To se nám celkem dařilo ale hned v osmé minutě nás soupeř potrestal když téměř z půlky hřiště přesnou ranou přehodil našeho brankáře Honza Dytrt. Tento gól nás více namotivoval a začali jsme přidávat na rychlosti ale Křimičtí hráči nás v hlubokém bloku k ničemu nepouštěli a sami hrozili z protiútoků kde nás podržel náš gólman Fanda Míček. Z hruba od 30. minuty bylo zřejmé, že soupeř neudrží naše tempo proto jsme posunuli Honzu Skálu do útoku a začali jsme si vytvářet více příležitostí a standardních situací. V závěru poločasu se nám podařilo vyrovnat když se z rohového kopu pověsil do vzduchu Tomáš Klíma a hlavou zavěsil takzvaného,,šatnáře". Do druhé poloviny utkání jsme věřili, že pokud udržíme naše vysoké tempo tak se nám budou více otvírat prostory a možnosti k zakončení. V 55. minutě vystřídal neunavného Máru Budila Jirka Kýsa, který přinesl do hry silnou energii a tím jsme se dostali do velkého tlaku když po jeho centru zakončil na zadní tyči Tonda Vystrčil. Místo zklidnění po druhé brance přišlo několik našich chyb, což plynulo z naší nervozity a tím se soupeř dostal k zahrávání několika rohových kopů, které jsme však dokázali pohlídat. Naštěstí jsme v sobě opět našli klid v kombinaci a opět jsme převzali otěže do svých rukou a začali jsme si vytvářet více příležitostí ke vstřelení branky. Po jednom ze závaru v pokutovém území se míč odrazil ke Kýsovi a ten tvrdou ranou prostřelil vše co mu stálo v cestě. To co se na poprvé nepovedlo Skaldovi, který postupoval sám na brankáře, ale svou akci chtěl ještě vyšperkovat přihrávkou na nabihajícího spoluhráče ale přihrávka byla příliš dlouhá vyšlo z té samé akce v závěru utkání když přihrávka našla Kubu Štěcha a ten skóroval do prázdné branky. Jsem rád že se nám utkání velmi povedlo, všichni kluci zápas odmakali na maximum za což jim touto cestou musím poděkovat. Momentálně máme tak široký a kvalitní kádr, že může hrát každý, a když naskočí střídající hráči tak pozvednou kvalitu a zvýší tlak na soupeře za což jsem jako trenér velice rád. Pomalu se začíná vracet i dlouhodobě zraněný Luboš Král. Doufám, že si tuto kvalitu a pozitivní přístup udržíme do dalších důležitých utkání po zbytek sezóny. Chtěl bych popřát Kubovi Szedmákovi a celému týmu Křimic hodně úspěchů, protože podali velmi dobrý a sympatický výkon. My se musíme dobře připravit na další těžké utkání, které odehrajeme v Kralovicích a máme jim co vracet z podzimní části. Chtěl bych poděkovat všem za připravený servis pro utkání a velmi děkujeme za podporu našich fanoušků.

FC Křimice
Jakub Szedmák, hráč: Dnes jsme zavítali na horkou půdu do Sušice. Jednoho z nejkvalitnějších týmů soutěže a týmu s ambicemi na postup. První poločas byl vyrovnaný se šancemi na obou stranách, tomu také odpovídal výsledek prvního poločasu 1:1. Druhý poločas jsme však tahali za kratší konec, udělali chyby, které soupeř využil a ukázal svou kvalitu. Nám nezbývá než soupeři pogratulovat. Z první jarní porážky nebudeme dělat vědu. Přes týden se dáme do kupy, kvalitně potrénujeme a poctivě se přípravíme na nedělní domácí velikonoční zápas.