24.kolo, Olomoucký | Šumperk | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

--

--

Známe nového mistra ligy: Juventus Mohelnice si s předstihem zajistil titul na hřišti Baníku, kde dokázal po obratu zvítězit

21. J. Novosád - 41. M. Duda , 43. M. Duda , 62. P. Baďura (vl.) , 81. M. Svačina
6

V utkání 24. kola doma Baník Staré Město přívítal vedoucí tým soutěže Juventus Mohelnice. Baník bojuje ve středu tabulky, zatímco Juventus hrál o zajištění prvního místa. Staré Město doma prohrálo 1:4 s Juventus Mohelnice a hosté se tak mohou radovat z vítězství v lize. Juventus se tak tři kola před koncem ligy stává mistrem.

Po první půli ve vedení hosté

Za krásného počasí a na vynikajícím pažitu začali utkání lépe hosté a brzy si vypracovali šanci, ta ale zůstala nevyužita. Domácí se osmělili a po několika dobrých akcích ohrozili branku Juventusu. V 21. minutě se po odvráceném centru na hranici šestnáctky dostal k míči Jan Novosád, opřel se do míče a jeho přesná střela levou nohou skončila na zadní tyči v šibenici, domácí tak šli do vedení 1:0. Domácím to vlilo krev do žil, měli další dvě přílžitosti ke zvýšení skóre, ale ani v jedné neuspěli. Následně se hra vyrovnala a hrál se pohledný fotbal nahoru dolů, šance byly na obou stranách. Ve 41. minutě utekl hostující Svačina domácí obraně, předložil míč Marku Dudovi a ten tváří tvář gólmanovi domácích proměnil, bylo srovnáno 1:1. O dvě minuty později hostující Karger odcentroval na malé vápno, kde posadil míč na hlavu opět Dudovi a ten otočil stav zápasu na 1:2 pro hosty. Dva slepené góly do půle tak převrátily misku vah na stranu hostů. Do šaten se tak šlo za příznivějšího stavu pro Juventus.

Juventus pojistil výhru dvěma brankami a dokráčel si pro vítězství v lize

Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí, snažili se srovnat stav utkání. Měli menší herní převahu, ale kromě jedné hlavičky, kterou na brankové čáře vyhlavičkoval Šerhant, tak se na dostřel nedostali a se střelou z hranice dvaceti metrů si hostující brankář poradil. Nebezpeční byli i hosté, ale Svačina párkrát mířil pouze vedle branky. V 62. minutě nastal po centru hostujícího Svačiny závar před domácí brankou, kde Petr Baďura nešťastně nasměroval míč pouze do vlastní branky a bylo to 1:3. V 81. minutě se po krásné kombinaci čtyř hostujících hráčů na jeden dotek dostal do úniku sám na brankáře Michal Svačina a prostřelil gólmana domácího týmu a pečetil tak výhru hostů. Zápas se následně už jen dohrával a když naposledy sudí pískl do píšťalky mohla vypuknout obrovská radost hráčů Juventusu. Deset bodů náskok na druhou Leštinu, znamená tři kola před koncem, že se Juventus Mohelnice stává mistrem okresního přeboru Šumperk. Domácí tak mohli jen přihlížet radosti hostujícího celku, a budou se soustředit na další boje ve středu tabulky

Baník Staré Město p.Sněžníkem
Petr Pelech - kapitán: Do zápasu s Mohelnicí jsme nastupovali s tím, že chceme nechat body doma, i přes to, že nám chybělo pár hráčů základní sestavy a my neměli nikoho na střídání. Začátek zápasu jsme měli více ze hry my, ale bohužel naše koncovka před bránou je žalostná a ani dorazit míč do prázdné brány se nám nepovedlo. Dostali jsme se do vedení, ale následně Juventus trestal naše chyby a zvítězil. Hosté si tak odvezli tři body a my jim gratulujeme k výhře v okresním přeboru.

Juv. Mohelnice
Pavel Hampl - předseda týmu , Tomáš Šerhant - hráč: Utkání bylo náročné, vítězstvím si Juventus mohl zajistit titul a tento krok často svazuje. Přijeli jsme s cílem vymazat nejlepšího střelce domácích Pelecha a to se ze začátku dařilo. I když jsme v utkání znovu prohrávali 1:0, dokázali jsme utkání otočit, víra ve vítězství Juventusu je však nezměrná, vštěpená zásada a mentální nastavení, že je lepší vyhrávat, než prohrávat je opravdu velmi silné. Samozřejmě také kvalitní lavička a správná rozhodnutí vedení okamžitě reagovat na dění na hřišti, přineslo vítězství nejen v tomhle zápase, ale i v celé soutěži. Za to patří dík a gratulace kádru FC Juventus Mohelnice, který získal titul podruhé ve své třiatřicetileté historii. Po zápase tak mohla vypuknout obrovská radost nových vítězů okresního přeboru.

S. Pěnička [-] - F. Gábor [-] , P. Pacal [-] , P. Pelech [-] , J. Podhora [-] , M. Pořízka [-] , L. Rohoň [-] , J. Kužma [-] , J. Biloš [-] , P. Baďura [-] , J. Novosád [-]

P. Malinka [-] - D. Šrot [-] , P. Erneker [-] , A. Heidenreich [-] , M. Duda [-] , L. Chytil [-] , T. Šerhant [-] , K. Šafář [-] , M. Karger [-] , L. Grepl [-] , M. Svačina [-]

ŽK: 75. P. Pacal .
Počet diváků: 105. Rozhodčí: KAŠPAR Jakub - MUSIL Petr, KREJČÍ David.