20.kolo, Olomoucký | Prostějov | Okresní přebor , 2022-2023

M. Hýbl [-] - O. Halouzka [-] , D. Němčík [-] , P. Vodák [-] , D. Vaverka [-] , M. Trajer [-] , V. Krajíček [-] , J. Kouřil [-] , Š. Jeglík [-] , J. Frehar [-] , M. Grulich [-]

Sokol Držovice
D. Pokorný [-] - M. Grepl [-] , M. Zatloukal [-] , J. Srbený [-] , P. Pospíšil [-] , J. Alexy [-] , R. Procházka [-] , S. Valenta [-] , V. Šťastný [-] , V. Furmanets [-] , P. Hodulák [-]

ŽK: 67. V. Šťastný .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: DÖMISCH Michal - KORDZIK Angel Slawomir, MLČOCH Přemysl (N).

2. 5. 2023 11:33
V úvodu utkání měli herně mírně navrch domácí. Nejčastěji zaměstnával obranu hostí Trajer. Do vyložené gólové šance se však nedostal. Ve 22. minutě se na hranici velkého vápna uvolnil Halouzka a střelou k tyči otevřel bohatý gólový účet tohoto utkání – 1:0. Chvíli na to mohly Držovice srovnat stav, ale gólman Hýbl byl proti a vyrazil míč na roh. Ve 27. minutě poslal Kouřil kolmici středem hřiště na nabíhajícího Vodáka a ten podruhé prostřelil hostujícího brankáře. Po půlhodině hry si Trajer naběhl na centr, šel sám proti brankáři, kterého si kličkou obhodil a zakončoval do prázdné branky – 3:0. Vzhledem k vývoji utkání by se mohlo zdát, že je o vítězi rozhodnuto. Jenže zdání klame. V závěru prvního poločasu zahájil úspěšnou ofenzivu hostí Valenta a snížil stav na 3:1. Vzápětí mohly Držovice přidat kontaktní gól, ale brankář Hýbl perfektním zákrokem vytěsnil míč na břevno. Hned po změně stran se ke střele z poměrně velké vzdálenosti odhodlal Procházka a domácí už jsme vedli pouze o jednu branku. Po hodině hry po chybě obrany se dostal k míči Jeglík a rozvlnil síť za zády hostujícího gólmana. V tu chvíli Určice opět vedli rozdílem dvou branek. Ani za tohoto stavu hosté nerezignovali a dokázali dvěma góly vyrovnat na 4:4. Vše tak spělo k infarktovému závěru. V 83. minutě Halouzka poslal pěknou přihrávku Trajerovi a domácí opět vedli – 5:4. I na tento gól dokázali hosté odpovědět. Po trestném kopu dopravil míč do sítě Zatloukal. Tečku za tímto fotbalovým nervákem zařídil Trajer. Odhodlal se projít od rohového praporku podél brankové čáry do velkého vápna. Prošel přes dva obránce a ten třetí jej fauloval. V té době již běžela 88. minuta utkání. Míč si na značku pokutového kopu postavil faulovaný Trajer. Hostující brankář vystihl směr střely a míč za svá záda nepustil. Zápas tak dospěl do penáltového rozstřelu. V něm byli úspěšnější domácí, kteří proměnili všech 5 pokusů a tak dodatkový bod zůstal v Určicích.