23.kolo, Pardubický | Pardubice | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Titanic zkrotil blue boys

8

V neděli podvečer vyběhli na trávník hráči Pardubiček a Srchu k tomu, aby odehráli 23. kolo Okresního přeboru. Už na první pohled se zdálo, že sestava domácích je výrazně mladší než hostující, zároveň ovšem chybělo několik stabilních hráčů včetně gólmana. Mladíci z Pardubiček však ani náhodou nepůsobili nervozní a pustili se do Srchu s touhou zvítězit a brát alespoň bod popáté v řadě.

Zkušená obrana Srchu pouštěla k minimu šancí

Na začátku se oba soupeři spíše oťukávali a šance nebyly k vidění ani na jedné či druhé straně.

V 7. minutě na centrovaný balón do pokutového území dobře vyběhl domácí brankář Křepela a bezpečně ho vyrazil mimo hrací plochu. V tu chvíli měl určitě v hlavě, že si v klidu zaleze do branky a bude čekat na šance hostů. Ta přišla o pár sekund později. Míč, který vyrazil, se ke smůle domácích odrazil od zábradlí zpět k hrací ploše, čehož využili pohotoví hosté. Na centr si vyskočil Práchenský a uklidnil míč do protipohybu Křepely za brankovou čáru - 0:1.

Už v 16. minutě to bylo o dva góly, to se do míče opřel z 25 metrů Kopecký a trefil se náramně - 0:2.

Pardubičky do toho šláply, ale zkušená obrana hostí je k ničemu prakticky nepustila. Výjimkou byla 19. minuta, když se po rohovém kopu prosadil po dorážce k radosti domácích fanoušků Martan a snížil na 1:2. Martanovi přihrál na gól udivující patičkou Čunderle.

Do konce poločasu se už nic zásadního nestalo a oba týmy dělil po prvním poločase jediný gól.

Srch pojistil zápas dvěma góly

Po poločase se určitě očekával hlad po vyrovnání domácích Pardubiček.

Vyrovnat mohl v 50. minutě Troján, ten však z malého vápna branku hostí přestřelil.

Další šance se nerodili a tak přišlo střídaní domácích. Na hřistě se dostali další mladící s cílem jestě více provířit obranu hostí.

To se však nestalo a po chybě zaskakujícího brankáře Křepely šel Srch do trháku. Gól na 1:3 vstřelil Orts. Michal Křepela jinak chytal velmi dobře, škoda té chybky.

V závěru celého zápasu pak výhru Srchu pojistil Maivald, který tak konečně protrhl šnůru několika zápasu bez vstřeleného gólu - 1:4.

Srch se tak tímto vítězstvím dostal přes Pardubičky na 5. místo.

SK Pardubičky B
Jindřich Kříž, obránce: "Srch byl lepší, vyhrál zaslouženě. Naprosto famózně zahrál Urbanec, výborný byl i Kopecký. Já jsem totálně z formy, chybí nám nějaký zkušený harcovník, který ty mlaďáky vyhecuje."

M. Křepela [-] - M. Svoboda [-] (30. M. Hofman [-] ) , J. Kříž [-] (62. M. Maršíček [-] ) , A. Troják [-] (63. M. Kvapil [-] ) , M. Mec [-] (75. J. Stejskal [-] ) , L. Svoboda [-] , O. Pečinka [-] , J. Dojčán [-] , B. Hlavinka [-] (46. J. Kolář [-] ) , J. Čunderle [-] , D. Martan [-]