18.kolo, Pardubický | Pardubice | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Roveň přijela pro bod a s bodem i odjela

4

V rámci dohrávky 18. kola přijela Roveň, bojující o ligovou příslušnost i v další sezóně, do Srchu. Zápas, který moc šancí nepřinesl, skončil bezbrankovou remízou 0:0.

Mnoho krásy první poločas věru nepobral. Hosté z Rovně přijeli pro důležitý bod, protože bojují o záchranu a to se prostě každý bodík počítá dvojnásob.

Titanic Srch zase poznal, jak je jako den a noc rozdílné utkání, kdy bojujete v Holicích 3:3 a pak přijede tým, který nechce hlavně inkasovat.

V prvním poločase se oba brankáři spíše nudili, jak Vítězslav Kalvach, tak Jan Baláš. A s nimi se nudili i diváci.

Nakonec pár šancí dorazilo

Oba týmy po bezbrankovém prvním poločase toužili vstřelit kýžený gól. I zápasu by to určitě pomohlo.

Do 69. minuty oba týmy stále mlčeli. To však mohl změnit jeden z útočníků Rovně, který vystřelil míč krásně do šibenice, ale domácí brankář Kalvach byl proti. Předvedl totiž krásnou robinsonádu a vyškábl míč na roh.

Tento zákrok jakoby probudil domácí a ti se začali hnát do šancí. Převážně kanonýr Maivald chtěl určitě ukončit dlouhou sérii bez vstřeleného gólu. Dvakrát však nastřelil pouze dobře postaveného hostujícho gólmana Baláše. Ten obě střely vždy vyrazil a dorážející Mičjan či Dostál nedokázali dorazit míč do sítě.

V utkání tak divácí neviděli ani jeden gól, což je jistě nepotěšilo. Kdo odjížděl potěšen, byl hostující tým s bodem v kapse.