26.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2022-2023

--

Rezerva Dačic si snadno poradila s poslední Pečí

18. R. Máša , 51. M. Dvořák , 76. R. Máša , 80. Š. Hric - 87. J. Novák
17

Souboj se soupeřem z Peče/Rudolce byl pro Dačice posledním domácím zápasem v této premiérové sezóně Okresního přeboru. Vzhledem k umístění soupeře v tabulce se od nich v podstatě tři body považovaly za nutnost. V takových zápasech je celkem těžké najít motivaci a chtě nechtě přijde jisté podcenění. Pravdou je, že jak soupeřům, tak ani domácím už v podstatě "o nic" nešlo. Peč/Rudolec je jasným sestupujícím z posledního místa a dačičtí ze sezóny lepší než 4. místo, už také nevytěží. Přesně z těchto důvodů zápasu chyběla jistá šťáva a nejspíš si to jak hráči, tak ani fanoušci moc neužili.

Jedinou branku poločasu vstřelil Máša

Začátek byl aktivnější z domácí strany, když drželi balón a vytvořili si poměrně dost šancí, tlakem na obranu v 18'.minutě získali míč u vápna a Richard Máša vstřelil gól na 1:0. Soupeř vsázel hlavně na rychlé brejky a z jednoho takového vznikl faul v domácím vápně, kdy gólman Radim Máša naskočil v souboji o míč na Jirku Nováka. Nakonec ale svoji chybu napravil a penaltu si skvěle chytil, což mu psychicky pomohlo a po zbytek zápasu byl v zákrocích jistý. Do konce poločasu už žádný další gól nepadl a to hlavně proto, že špatně vyhodnocovali finální fázi.

Dačice berou snadné tři body

Druhý poločas domácí odstartovali dobře a hned šli do dvoubrankového vedení, kdy se trefil Michal Dvořák. V 76. minutě se znovu prosadil Richard Máša a o chvilku později ze stejné pozice Šimon Hric. Když už to vypadalo na čistý štít, inkasovali domácí v samotném závěru, když se trefil Jiří Novák. Hráči se mezi sebou dobře znají a i díky tomu nedošlo k žádným zbytečným hádkám či tvrdým faulům, které by vedly ke zranění. Poslední zápas bohužel Dačice odehrají venku a to s Popelínem. A vzhledem k tomu, že na ně v Dačicich budou čekat kluci z áčka na dokopnou, doufáme, že vše proběhne bez problémů a zranění.

Autor: Vít Syrovátka