22.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2022-2023

--

Lídr tabulky Stráž si s chutí zastřílel proti Peči

19. V. Mikuláštík , 27. B. Chovítek (p.) , 39. J. Sivok , 42. B. Chovítek (p.) , 64. Š. Melichar , 84. M. Podsclan , 89. V. Princ
20

Lídr tabulky Stráž porazila poslední Peč jednoznačně 7:0. Ráz utkání určil první poločas, který domácí tým vyhrál o čtyři branky. Dvě branky si připsal Chovítek z pokutových kopů, k němu se přidali Mikuláštík a Sivok. Za domácí se ve druhé půli ještě trefili Melichar, Podsclan a Princ.

Po poločase bylo rozhodnuto

Nedělní propršené utkání se neslo v klidném tempu. Hosté dorazili pouze v deseti, takže to byl takový lehčí trénink. První poločas se nesl v duchu dobývání soupeřovi obrany. Ale co domácí dokážou „zapařit“... Přesto svítilo na tabuli poločasové skóre 4:0. Po centru Martina Neumanna obchází Vlastimil Mikuláštík golmana – 1:0. Na 2:0 zvýšil z penalty za faul na „Sklíčka“ Břetislav Chovítek. „Miki“ obchází gólmana, jeho střelu do prázdné vykopává hostující bek přímo do skluzujícího Jana Sivoka, který správně dohrával situaci až do konce – 3:0. Faul na „Mikiho“ trestá z další penalty Břetislav Chovítek. Poločas skončil 4:0 pro domácí.

Domácí berou snadné tři body

Druhá půle kopírovala tu první. Šimon Melichar po uvolnění na hranici vápna střelou k tyči zvyšuje na 5:0. Dělovkou ve vápně, kdy se všichni divili, že pečský brankář nemá zlomené obě ruce, dává na 6:0 Martin Podsclan. Skóre uzavřel Vojta Princ po krásné průnikové přihrávce Kuby Kalavase. Stráž má další tři body, nikdo se nezranil, takže velká spokojenost.

Autor: Vladimír Vrána