25.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

--

Březí přetlačilo Střelské Hoštice

26

Šest zápasů nepoznalo Vlachovo Březí chuť vítězství. To ale chtěli Kozlící změnit v domácím duelu proti Střelským Hošticím.

Bojovný fotbal

Domácí od úvodní minuty měli míč více na svých kopačkách a snažili se vytvářet si nebezpečné šance, které by ohrozili brankáře Petržílku. V té největší se objevil Kautman, který z voleje trefil spojnici. I hosté měli své šance, které ale většinou končili sebranými míči brankářem Koubou, ale i ten musel vytáhnout parádní zákrok proti hlavičce jednoho z hostujících hráčů. Přes stovku diváků si tak muselo počkat na branky až po půl hodině hry a jako první se prosadili domácí. Ve 33. minutě zahrával Bízek standardní situaci a na míč si nejvýše vyskočil Lukeš, který nedal Petržílkovi šanci. Vedení ale vydrželo domácím pouhou minutu, neboť z následné akce se prosadil na zadní tyči osamocený Zídek. Domácí si ale vedení vzali do konce poločasu zpět. Ve 43. minutě zahrával Kužvart přímý kop, který nejprve napálil do zdi a následně po odrazu rovnou do sítě.

Pojistka Kuatmana

Druhý poločas domácí zkušeně kontrolovali vedení a hosty se snažili do ničeho nepouštět. Když se přece jen hosté do něčeho dostali, tak zakročila obrana Vlacháče. Navíc v 74. minutě přišel rohový kop, míč se dostal ke Kautmanovi a ten z bezprostřední blízkosti přidal pojistku na tři body. V závěru mohli hosté ještě snížit, ale pokus hostujícího útočníka zastavila tyč. Březí tak doma zvítězilo 3-1.

FC Vlachovo Březí
FB FCVB: Konečně za tři body. Kluci podali bojovný výkon a v zápase měli více ze hry. Hosté hrozili hlavně ze standardních situací a z brejků, ze kterého jsme dostali vyrovnávací branku. Do poločasu jsme si ale vzali vedení zpět a ve druhé půli přidali pojistku.

TJ Sokol Střelské Hoštice
Michal Kokrda - kapitán: Nemám k tomu moc co říct, asi jen to, že gratuluji domácím k vítězství.

J. Kouba [-] - R. Kalčík [-] , M. Hojdekr [-] , M. Kukla [-] , V. Plachta [-] , J. Toncar [-] , V. Kautman [-] , Š. Kužvart [-] , J. Lukeš [-] , F. Beránek [-] , J. Bízek [-] (61. R. Lauda [-] )

D. Petržilka [-] - M. Kokrda [-] , O. Koudelka [-] , D. Šperl [-] - V. Dohonyi [-] , P. Hlava [-] , V. Braťka [-] (46. J. Šíp [-] ) , K. Heřman [-] - P. Zídek [-] (65. K. Fedorov [-] ) , V. Křivanec [-] - R. Květoň [-]

ŽK: 90. R. Lauda , 90. M. Hojdekr , 90. V. Kautman - 41. D. Šperl .
Hráči zápasu: J. Bízek .
Počet diváků: 110. Rozhodčí: Zabilka Luboš - PÁNEK Milan, HEINZL Václav.