20.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

Vacov doma udolal Volyni

24

Po remíze se Sedlicí čekal na volyňský další těžký soupeř, tentokrát z Vacova.

Zase první minuta

Slavoj se bohužel z minulého víkendu, kdy inkasoval hned v první minutě, nepoučil a opět soupeři nabídl tuto možnost. Bohužel pro ně se vacovský Jírovec z hranice vápna nemýlil a poslal tak domácí do vedení. Vacov branka nakopla a o pár minut později to mohlo být už o dvě branky. Volyni ale podržel brankář Mráz. Po této akci se konečně dostali do hry i hosté, kteří ve 28. minutě rozjeli kombinaci, míč za obranu dostihl Čužna, který našel Brabce a ten vyrovnal. Volyňský útočník touto brankou stanovil poločasový stav, i když šancí bylo na obou stranách mnohem víc, ale svoje pré hráli brankáři.

Převaha Vacova

Druhý poločas začal úplně stejně, jako ten první. Vacov udeřil ve 47. minutě, kdy se prosadil Zitta. Hosté se poté snažili o vyrovnání, ale marně. Výhru Vacova dokázal ještě v 73. minutě pojistit Bujok a Vacov tak slaví vítězství 3-1 nad Volyní.

SK Slavoj Volyně
Jiří Raba - vedoucí mužstva: V druhém zápase po sobě jsme vstoupili do zápasu naprosto katastrofálně. Opět jsme obdrželi branku v první minutě, kdy jsme nechali domácího útočníka úplně samotného střílet z poza vápna a ten nedal Mrázovi šanci. O pár minut později nás výborným zákrokem podržel Mráz, když zlikvidoval tutovou šanci domácích. Tato situace nás konečně probrala a začali jsme domácím dělat problémy v obraně a i my. První poločas byl hodně nahoru i dolů oba týmy si vypracovali několik tutových šancí. Jednu takovou jsme proměnili ve 28. minutě, kdy si na balón za obranu naběhl Čužna a ten zpětnou přihrávkou našel Brabce a ten pohotovou střelou nedal brankářovi šanci. Po změně stran jsme opět nepochopitelně nechytili začátek a chybou ve 47. minutě se vacovští dostali do vedení. Tato branka nás bohužel položila a už jsme se nedokázali vrátit do zápasu. V 73. minutě ještě domácí dali na konečných 3:1