15.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

Březí doma na úvod nezaváhalo

10. J. Lukeš , 24. J. Hubáček (p.)
21

Nováček z prachatického okresu přezimoval na krásném čtvrtém místě a na jaro chtěli hráči Vlacháče začít po nevydařené přípravě nejlépe vítězstvím. Proti nim ale stál Dražejov, který chtěl domácím oplatit podzimní porážku 3-0.

Rychlé vedení domácích

Od první minuty měli více ze hry domácí, kteří hosty z Dražejova nepouštěli k ničemu. Odměnou jim za to byla po rohu Bízka i vedoucí branka Lukeše. Ta domácí ještě víc nabudila a ve 24. minutě po zákroku na Martínka ukázal rozhodčí Hladík na penaltový puntík. K míči se postavil Jan Hubáček a nestárnoucí střelec domácích zvýšil s přehledem na 2-0, i když hostující brankář Brož vystihl směr. Poločas dál plynul a hosté dlouho nevěděli, jak vyzrát na hru domácích, kteří svého soupeře nepustili k bráně. Až ve 40. minutě přišly první šance hostů, ale ty ke štěstí pro domácí, náskok nesnížily.

Smůla Dražejova, nemohoucnost Březí

Druhý poločas začali lépe hosté. V 50. minutě navíc měli jedinečnou možnost vyrovnat, když nejprve domácí zachránila tyč a poté před prázdnou bránou selhal další dobíhající hráč hostů, který míč usměrnil místo do prázdné brány, do rukavic brankáře. Následně na to zase Martínek vytahoval střelu z hranice vápna na brankové čáře. Hosté postupně otevřeli hru a vzadu vznikaly pro domácí šance z brejků. Když se ale postupně neprosadil z vyložené šance Kravčenko, Bízek, nebo Plachta, skončil druhý poločas stejně, jako začal. Březí tedy zvítězilo 2-0 a začalo jaro důležitými třemi body. Naopak Dražice čeká příští víkend další těžký soupeř, tentokrát Vacov.