26.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2022-2023

--

--

Hradec s Osekem prohrával. Zaváhání ale nakonec nepřipustil

20

S vědomím páteční porážky Olešníku šel jindřichohradecký Vajgar to zápasů s Osekem s jasným úkolem a to navýšit si náskok na prvním místě.

Vyrovnaná partie

Osek navíc do Hradce dorazil pouze se základní jedenáctkou a na střídačce zůstal pouze náhradní brankář Tomáš Vlk. I přes tento fakt ale Osek dokázal favorita trápit a s vidinou, že nemůže nic ztratit, hráli hosté s lehkostí. Po půl hodině hry navíc otevřeli, k překvapení domácích, i skóre zápasu, když si na rohový kop nejvýše vyskočil Martin Čapek a jeho branka poslala Osek do vedení. Vedení ale vydrželo pouhé čtyři minuty, když ve 36. minutě vyrovnal Waník. Poločas tak skončil 1-1.

Zlepšený výkon Vajgaru

Druhý poločas pokračoval více než patnáct minut dále vyrovnanou partií, ve které Osek dokázal Hradec držet na uzdě. Po hodině hry ale přišla pasáž, kdy domácí hosty zatlačili, a z tlaku pramenily dvě vstřelené branky. Nejprve se v 68. minutě prosadil Škarda a následně vítězství za dalších šest minut stvrdil Mischnik. Osek na tuto smrtící ránu už nedokázal zareagovat a Vajgar tak nakonec zvítězil 3-1. Náskok na druhý Olešník se tedy navýšil na sedm bodů.

FK Jindřichův Hradec 1910
FB Jindřichův Hradec: A-tým protáhl sérii bez prohry na 16 zápasů a využil tak šanci odskočit na čele tabulky o 7 bodů. Výsledek musel ale vůbec poprvé v domácím prostředí otáčet. Po rohovém kopu se v 32. minutě hosté ujali vedení. O 4 minuty později jsme dokázali vyrovnat Waníkem a do šaten se šlo za nerozhodného stavu. Po zlepšeném výkonu v druhém poločase obrat dokonal nejdříve Toman a pojistku poté přidal tečovanou střelou Mischnik

T. Cettl [-] - P. Hauser [-] , M. Völfel [-] , M. Toman [-] (74. K. Strejček [-] ) , J. Madar [-] (74. O. Blažek [-] ) , F. Waník [-] (87. P. Fical [-] ) , J. Škarda [-] , M. Janák [-] (89. P. Ježek [-] ) , R. Mischnik [-] , F. Votava [-] (89. M. Petr [-] ) , P. Koktavý [-]