25.kolo, Středočeský | Příbram | IV. třída sk. A, 2022-2023

--

--

--

2

Velmi slušná návštěva přihlížela utkání domácího Obořiště, které přivítalo Dolní Hbity. První poločas skončil nerozhodně, a tak bylo otázkou, co nabídne zbývající část utkání. Vstup do druhého poločasu vyšel domácím na výbornou a třemi slepenými góly šokovali soupeře, který v posledních minutách udeřil už jen jednou.

Domácí se dlouho hledali

I když ne rekordní, ale nadprůměrná návštěva dorazila na hřiště v Obořišti přesvědčit se na vlastní oči, zda domácí zvládnou oplatit Dolním Hbitům podzimní porážku a po dvaceti minutách hry by si na domácí vsadil jen hodně odvážný sázkař.
Hbity bez žádného ostychu diktovali tempo hry, levá strana obořišťských hořela jak papír a ti se bránili buď faulem nebo dlouhým nakopem na osamoceného Radka Řechku. Každý faul kolem pokutového území domácích však představoval nebezpečí, poněvadž výšková převaha hostů byla obrovská, jejich hlavičkové pokusy ale končili vedle. O to větší překvapení bylo na druhé straně, volný přímý kop si ve vápně našel Marek Šinágl a snad nejmenší hráč na hřišti hlavou poslal zelenobílé do vedení. Krásný moment pravého obránce Obořiště. 25.minuta 1:0
   Od té doby se misky vah začali pomalu otáčet na druhou stranu, Šinágl byl při chuti a spolehlivě zatápěl protihráčům na pravé straně. Obořiště zpřesnilo přihrávky a konečně si brankáře hostů prohlédlo zblízka, vše kazilo až ukvapené zakončení.    Hbity se dostali ke slovu zase až před přestávkou, balón si za obranou našel Lukáš Skuhrovec a po krátkém sólu prostřelil Švehlu. 37.minuta 1:1

Slepené góly rozhodly

Dolní Hbity jakoby vystříleli všechny své náboje hned na začátku, druhá půle začala v jasné režii domácích a hned po dvou minutách se po krásné kombinační akci trefil z hranice vápna Matěj Kobík. 47.minuta 2:1
   O chvíli později "ťukes" domácích zakončil k pravé tyči Honza Pavlík 52.minuta 3:1
   Rychlý protiútok táhl Honza Pavlík až z vlastní poloviny a vytvořil přečíslení tři na jednoho, místo Řechky a Novotného si vybral zakončení pro změnu k levé tyči a trefil se přesně. 55.minuta 4:1
   A dá se říci že bylo hotovo, Obořiště prostřídalo své řady a dál hrozili zejména po stranách hřiště. Špatný odkop brankáře hostů se od Míry Dmochovského odrazil do břevna. Dolní Hbity už nekladli příliš mnoho odporu až do samého závěru, když obranou proklouzl  Petr Neumann a korigoval skóre. 85.minuta 4:2
   Po rozpačitém začátku tak Obořiště nabídlo svým příznivcům vcelku slušnou podívanou.

Autor: Lukáš Novotný

FK Obořiště 1920
J. Švehla [-] - J. Trnka [-] , M. Vítek [-] , M. Šinágl [-] , L. Korynta [-] - M. Votruba [-] , J. Pavlík [-] , L. Novotný [-] , T. Kučina [-] , M. Kobík [-] - R. Řechka [-] -

TJ Sokol Dolní Hbity
A. Procházka [-] - V. Grebeň [-] , D. Horký [-] , P. Neumann [-] , M. Neumann [-] , P. Roček [-] , T. Vostárek [-] , P. Foršt [-] , J. Lantora [-] , P. Sloup [-] , V. Vostárek [-]

ŽK: 30. M. Vítek , 68. M. Kobík , 87. R. Řechka .
Počet diváků: 65. Rozhodčí: Schořovský Jan - KOBÍK Ladislav (N), JOHÁNEK Robert (N).