23.kolo, Středočeský | Příbram | IV. třída sk. A, 2022-2023

--

2

Obořiště stěží posklálo základní jedenácku a vyrazilo do Sedlice. S úvodním hvizdem byl tak na lavičce náhradníků jen trenér Kožísek.

První poločas

I přes velké potíže se sestavou bylo hostující mužstvo více na balónu, hrálo na polovině soupeře ale výraznější šance si ne a ne vytvořit. Snad jen nepřesná hlavička Venci Vobra trochu vylekala domácího brankáře. Sedlici to dopředu nešlo a své náznaky šancí si buď kazili sami nepřesností, nebo končili na poslepované leč výborně hrající obořišťské obraně. Matěj Kobík si vedle Jakuba Trnky st. na svůj staronový post stopera rychle zvykl a nová akvizice v týmu na druhé straně od Korynty Michal Vítek všem dvěma hostujícím fanouškům vyrazil dech. Syn Miloslava Vítka, jenž dnes chyběl si vedl náramně skvěle, soupeři nenechal metr prostoru, u balónu byl první a rychle se zapracoval do týmu.

Už to vypadalo, že se do kabin půjde bez gólů, přišla však nenápadná akce zelenobílích, kterou začal u své brány s virózou hrající Novotný, ten posunul na Vobra a jeho nahrávka znamenala samostatný únik Honzi Pavlíka a ten jak ho známe, zachoval klidnou hlavu a na vzdálenější tyč nedal brankáři šanci. 45.minuta 0:1

Druhý poločas

Druhá půle se nesla v duchu jako ta první, Obořiště mělo mírnou převahu a obrana si pečlivě hlídala Sedlické útočníky.

Po jedné hostující akci už si všichni přítomní mysleli, ze sedlický gólman má míč plně pod kontrolou kromě Jakuba Trnky ml., ten z pod brankáře vyštoural míč a napálil ho pod břevno odkryté brány. 70.minuta 0:2

Od té doby Sedlice předváděla svoji nejlepší pasáž zápasu, Michal Vítek, jenž se dnes řídil heslem: "Za žádnou cenu nesmí projít." vytvořil pár přímáků pro domácí, ty ale letěli vysoko nad. Další střela domácích po kombinační akci zas kousek vedle, stejně tak jako tečovaná střela do protipohybu Švehly. Domácí hráli už vabank, své brejky nedokázali zužitkovat ani Novotný, ani Vobr a když Švehla vychytal v tutové šanci domácího útočníka slavilo se v hostující kabině velmi cenné vítězství.

AUTOR: LUKÁŠ NOVOTNÝ