18.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. C, 2022-2023

--

Utkání o první místo vyšlo lépe hostující Velimi

87. T. Petr - 23. J. Kuchař , 56. M. Kasal , 82. T. Kmoch
9

Zápas druhého s prvním zvládla vyhrát Velim a upevnila si tak své postavení na čele tabulky.

Domácí začali aktivně

Hráči domácího Slavoje začali aktivně. Dokázali si vytvořit územní převahu, ale své šance nedokázali proměnit. V dobré pozici a to hned dvakrát se objevil Víšek, ale v obou případech chyběl kousek, aby se mohl radovat z branky. Domácím chyběla přesnost při centrech ze strany a tak se dostávala ke slovu i Velim. Ve 23' hosté srazily centr domácích a do rychlého protiútoku se řítil Kuchař. Samostatný nájezd vyřešil kličkou brankáři a poslal svůj tým do vedení 0:1! O chvíli později se situace opakovala, ale domácí podržel brankář Kožurik. V závěru první půle přišla podařená střela hostů, která však skončila těsně vedle. Domácí ještě mohli vyrovnat, ale po akci Šveřepy se T. Petrovi vyrovnat nepodařilo.

Hosté si výsledek pohlídali

Domácí udělali do druhé půle tři změny v sestavě a ukázali tím, že s poločasovým výsledkem spokojenost rozhodně nebyla. Vrdům se v zakončení nedařilo a v zadních řadách zůstávala okénka pro brejkové situace hostů. V 56' se dokázal trefit Kasal, který překonal brankáře lobem z hranice velkého vápna 0:2! Domácí tým si znovu vytvořil brankové příležitosti. První příležitost zlikvidoval skvělým zákrokem brankář Svoboda a druhou zastavila branková konstrukce. V 82' se Velim mohla radovat znovu. Krásnou střelou na zadní tyč dodal klid svému týmu Kmoch 0:3! Domácí se přeci jen dočkali. V 87' se o jedinou branku domácích postaral T. Petr 1:3! Snížení přišlo pozdě a hosté si závěr utkání dokázali pohlídat. Hostující Velim si tak z Vrdů odváží velmi cenné 3 body a dokázala si vytvořit 4 bodový náskok na čele tabulky.

TJ Slavoj Vrdy
Roman Masopust (trenér): Bohužel jsme dobrý vstup do zápasu, vytvořený územní tlak a následné šance nedokázali využít. Nám to v zakončení tentokrát vůbec nesedlo. Několikrát jsme zakončovali těsně vedle, trefili jsme tyč a znovu břevno. Snižující gól dal T. Petr až tři minuty před koncem. Hosté si svojí výhru s přehledem pohlídali.

FC Velim B
Jiří Ptáček (trenér): V utkání hraném na těžkém terénu, navíc za silného větru, jsme podali skvělý výkon. Kromě fotbalovosti jsme přidali bojovnost a důraz, což se vyplatilo. Inkasovaná branka na konci už nám radost z vítězství nezkazila

D. Kožurik [-] - F. Víšek [-] (46. M. Franc [-] ) , T. Petr [-] , D. Kapounek [-] (66. P. Novák [-] ) , D. Šveřepa [-] , V. Semrád [-] , A. Nový [-] , L. Burjetka [-] (46. J. Nesládek [-] ) , A. Vavřina [-] , M. Tomíšek [-] (46. J. Kořínek [-] ) , L. Petr [-]