19.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. B, 2022-2023

--

--

Lysá získala první jarní body! Union tentokrát ani neskóroval

8

Prohra 7:0 s Bohemií Poděbrady určitě není dobrou vizitkou pro Slovan Lysá, jenž nutně v domácím utkání potřeboval bodovat. Naopak Union předvedl zatím na jaře domácí výhru právě nad Bohemií a sympatický výkon na hřišti Posázavanu, jenž ale na 3 body nestačil.

Rohový kop

Lysá potřebovala na domácí půdě zabrat a Čelákovice mohly být ideální soupeřem pro nakopnutí ztracené formy, jelikož se jedná o regionální derby. Právě mezi Lysou nad Labem a Čelákovicemi je pouhých 12 kilometrů.

Právě domácí Slovan na nic nečekal a hned v 11. minutě se po rohovém kopu ujal vedení, díky Vránkovi, jenž se prosadil po rohovém kopu.

Od tohoto momentu byli na míči více Čelákovičtí, ale Lysá opět hrozila, bohužel pro domácí bez brankového efektu a v momentu poločasového hvizdu rozhodčího Kubečky bylo skóre stále 1:0.

Obranný vál

V druhé půle bylo více aktivní mužstvo hostů, jenž se perně hnalo za vyrovnávací brankou.

Lysá se zuby nehty bránila a hosté nemohli najít recept na zorganizovanou obranu domácích, kteří tak postupně dokázali ubránit všechny šance, které si během druhé pětačtyřicetiminutovky dokázali hosté vytvořit.

Touto výhrou se Lysá posunula na 11. místo tabulky a naopak Čelákovice se propadly na předposlední příčku.

FK Slovan Lysá
Matěj Brabec: Dneska jsme potřebovali zabrat, navíc soupeřem nám byl soused v tabulce. Zajímavostí je, že nám opět k výhře stačil 1 gól, stejně jako na podzim. Je to určitě velké povzbuzení, zejména po debaklu od Bohemie Poděbrady z minulého víkendu.

Počet diváků: 55. Rozhodčí: Kubečka Pavel - KOCMAN Jakub, JENÍK David.