30.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

Klecany se dotáhly na Kosoř, o vysokou výhru se postarali čtyři různí střelci

5

Klecany v posledních dvou utkáních nebodovaly. Nutno však podotknout, že proti Chlumci a Vestci to měly velice těžké. Znovu pocítit chuť vítězství chtěli klecanští proti Kosoři, a v případě výhry by se na svého soupeře dotáhli i v tabulce. To se jim po jednoznačném průběhu povedlo.

Z několika šancí jedna branka

Obě mužsta nastoupila do zápasu s hodně oslabenými sestavami, na domácích to ale nebylo vůbec znát.

Klecany na hřišti dominovaly a vytvářely si jednu šanci za druhou.

Hned v první minutě měl úvodní gól zápasu na kopačce Antonín Hrdina, po kličce gólmanovi ale jeho střelu do prázdné branky zastavila tyč.

O chvíli později si to domácí útočník zopakoval, tentokrát balón orazítkoval brankovou konstrukci po střele z otočky.

Ve 23. minutě už se klecanští radovali. Po pěkném úniku a přihrávce mladého Davida Sýkory se přesným zakončením k tyči prosadil Petr Hájek.

Ve zbytku poločasu měli domácí nadále převahu, další vyloženou šanci už si ale vytvořit nedokázali.

Kosoř si v úvodní pětačtyřicetiminutovce vypracovala pár závarů před brankou Davida Václavíka, nic z toho ale nebylo.

První půle tak skončila za stavu 1:0 pro Klecany.

Domácí se rozstříleli

Fotbalisté Klecan ve druhém dějství nadále dominovali.

Důkazem toho byla branka, která se jim povedla vstřelit už po pěti minutách hry. Na 2:0 zvýšil stříleným centrem Ondřej Průcha.

O čtvrt hodiny později se dočkal také Antonín Hrdina. Domácí striker měl po přihrávce před branku lehkou práci.

Hřebíček do kosořské rakve zatloukl v 89. minutě Petr Hájek, který po vyražené střele Nováčka stanovil z dorážky konečný výsledek utkání na 4:0.

MSK Klecany
Jiří Kruťa: Zápasu jsme se báli, jelikož jsme měli hodně chybějících hráčů. Ti, co je nahradili, to však zvládli nadstandardně a překvapivě dobře. Z výsledku máme samozřejmě velikou radost. Už můžeme být v klidu (dodává s úsměvem).