29.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

8. L. Dvořák , 57. J. Dobiaš (p.) , 86. J. Dobiaš , 89. J. Dobiaš - 66. F. Vaktor , 79. A. Hrdina
8

Fotbalisté Chlumce už mají jistý postup, jehož oslavy započaly hned po dnešním utkání. O znepříjemnění mistrovské radosti se chtěly pokusit Klecany, které v minulém kole padly na půdě Vestce. Hostům se to i přes dohnání dvougólového manka nepovedlo, a domácí si tak oslavy užili na sto procent.

Domácí poslal do vedení Dvořák

Od začátku utkání byli více na balónu hosté. Zkušený Chlumec nechával soupeře hrát a vyčkával na příležitosti k útoku.

Hned z první střely na branku se domácí v 8. minutě dostali do vedení. Z levé strany centroval Junek na Bláhu, ten sklepnul balón Dvořákovi a po přesném zakončení vypukla chlumecká radost.

V 17. minutě vyslal přízemní centr do vápna Dobiáš, Soukup ale před odkrytou brankou míč netrefil.

O chvíli později zahrávali domácí přímý kop, po kterém Dobiáš trefil břevno.

Po půlhodině hry orazítkoval Jakub Dobiáš brankovou konstrukci podruhé. Tentokrát zazvonil přímo z rohového kopu.

Poté napřáhl z dálky Junek, jehož projektil jen těsně minul branku soupeře.

Klecanští v úvodním dějství hrozili především střelami za vápnem, z nichž se žádná neujala.

První poločas tak skončil výsledkem 1:0 pro Chlumec.

Penalta, vyrovnání hostů a hrdina Dobiáš

První poločas začal pro domácí dobře, jelikož v 57. minutě zahrávali po faulu na Soukupa penaltu. Tu proměnil Jakub Dobiáš a Chlumec vedl 2:0.

Domácí ale následně polevili a v 66. minutě odpověděli hosté. Střelou z dálky snížil na 1:2 Filip Vaktor.

V 79. minutě se Klecanům podařilo vyrovnat. Výstavní trefu z voleje si připsal kanonýr Antonín Hrdina.

V 82. minutě unikal sám na hostujícího Hrkala David Soukup, k zakončení se ale nakonec i díky vracejícím se obráncům nedostal. Klecany sice zažehnaly nebezpečí potenciálního inkasování, při bránění si ale vykloubil rameno Filip Malý, pro kterého musela přijet sanitka.

Hosté ve zbývajících minutách odolávali, v 86. minutě ale přeci jen polevili. Z dorážky se prosadil Jakub Dobiáš.

Stejný muž zkompletoval v 89. minutě hattrick, když proměnil samostatný nájezd na brankáře Hrkala.

Chlumec si tak nenechal zkazit postupové oslavy a Klecany porazil 4:2.

SK Chlumec
Radek Vostárek: Jelikož jsme měli dokopnou a oslavu titulu, tak jsme chtěli samozřejmě vyhrát, což se nám podařilo. Panuje tedy spokojenost a jsem rád, že to takhle dopadlo.

MSK Klecany
Jiří Kruťa: Soupeř hrál chytře, nechal nás hrát, a když potřeboval, tak zabral. Byl to takový zápas už o ničem, připravovali si tam oslavy. Gratulujeme soupeři k postupu a jsme rádi, že už tam příští rok nemusíme jet (dodává s úsměvem).