29.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

Kosořský kolaps z minulého týdne se neopakoval, Dynamo odjíždí bez bodu

8

Fotbalisté Kosoře v minulém kole padli na půdě Kralup 4:3, když ztratili tříbrankové vedení. Reparát chtěli dnes složit proti trápící se Nelahozevsi, která nebodovala už šest zápasů v řadě. Domácím se to i přes nevýrazný výkon ve druhé půli podařilo a vrátlili se zpět na vítěznou vlnu.

Převaha a gól domácích

První poločas byl jasně v režii domácích. Kosořští měli lepší první dotek, byli více na balónu a oplývali zkušeností a klidem.

Vytvářeli si i hodně šancí, proměnit ale dokázali pouze jednu, když si ve 28. minutě naběhl na centr Patrik Nehoda a hlavou poslal svůj tým do vedení.

Další slibné akce, vedené nejčastěji kapitánem Černým, brankou neskončily.

Hosté v úvodním dějství neměli prakticky nic, a do kabin tak s jednogólovým náskokem odcházeli spokojenější hráči domácí družiny.

Zlepšený výkon hostů na body nestačil

Obraz hry se ve druhé půli otočil. Domácí polevili ve své aktivitě a ke slovu se začali dostávat hosté z Nelahozevsi.

Ti si vytvořili i několik slibných šancí, Simonova střela z vápna ale skončila na tyči a dva pokusy Holého zneškodnil brankář Marek Boháč.

Veškeré nelahozevské naděje na bodový zisk utnul v 90. minutě Pavol Růžička, který doklepl centr do prázdné branky.

Kosoř tak doma porazila Nelahozeves 2:0.

Kosoř
Milan Černý: První poločas fajn, druhý slabší. Tým jsme byli určitě lepší, ale ve druhé půli jsme si koledovali. Naštěstí jsme v závěru přidali branku na 2:0 a byl konec. Zasloužené vítězství, jestli ale budeme hrát jako dneska druhý poločas, tak to není ta správná cesta.

TJ Dynamo Nelahozeves
Daniel Kaplan: Byl to kvalitní zápas. V prvním poločase byli lepší domácí, ve druhém my. Je škoda, že jsme nevyrovnali, jelikož by se nám momentálně hodil každý bod.