27.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

Rakovník doma nestačil na Jíloviště, tři body hostům vystřelil Malý

11. D. Malý
8

Fotbalisté Jíloviště porazili v minulém kole rezervu Slaného. Dnes proti nim stál další soupeř ze spodu tabulky, a to Rakovník. Početné osazenstvo na tribunách bylo v zápase svědkem jediné branky, o kterou se postaral hostující David Malý, který tak zařídil svému týmu tři body.

Hosty poslal do vedení Malý

První poločas byl poměrně vyrovnaný. Hosté byli fotbaloví a dobře kombinovali, Rakovník ale také dokázal udržet balón na kopačkách.

Klíčový moment utkání přinesla 11. minuta, kdy po přihrávce Kučery otevřel skóre David Malý. Jíloviště tak vedlo 1:0.

Domácí měli poté dvě slibné příležitosti k tomu, aby vyrovnali, v obou případech si však útočník Schwendt prvním dotekem špatně připravil míč, a tím se připravil o přesné zakončení.

Ve zbývajících minutách se už většinou hrálo mezi oběma vápny a vyložené šance nepřicházely. Za zmínku stojí akorát hlavička Rajnocha a zakončení Pucholta, ani jeden z pokusů se ale do branky nevešel.

Výsledkem tak bylo poločasové skóre 1:0 pro hostující mužstvo.

V závěru odmítl vyrovnání Severin

Druhý poločas začal snahou domácích, kteří usilovali o vyrovnání a otevřeli hru.

Toho se snažili využít hosté, kteří měli rázem prostor pro rychlé brejky. Při nich byli nejaktivnější především Malý s Janouškem, ale skóre se neměnilo.

Po pár minutách hry měl na kopačce vyrovnání aktivní Turbák, vracející se obránce hostů ale stačil střelu do odkryté branky zablokovat.

V 70. minutě se do vápna tlačil rakovnický Jiránek, který byl ale na poslední chvíli zastaven hostujícími obránci.

V posledních minutách zápasu připravil Turbák šanci pro Severina, zkušený kapitán domácích ale těsně minul branku.

Jíloviště si tak po trefě Malého odvezlo z Rakovníka tři body.

SK Rakovník
Petr Vecka: V zápase jsme si vypracovali pět šancí, ze kterých musíme dát gól, a nic. Naopak soupeři gól darujeme. Stále potřebujeme udělat body k záchraně a tohle byl zápas, kde jsme měli bodovat naplno.

TJ Jíloviště
Tomáš Šorna: Prvně bych chtěl pochválit hrací plochu domácích. Fantasticky připravené hřiště, nejlepší v soutěži, jaké jsem viděl za posledních pár sezon. K výsledku zápasu přistupujeme s pokorou, jelikož jsme nepředvedli nijak oslnivý výkon a nedotáhli jsme spoustu rozjetých akcí. Na druhou stranu jediná závažná šance domácích přišla až v 90. minutě. Jsme rádi, že jsme zápas odehráli s čistým kontem.