25.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

--

9

Podzimní derby mezi Kralupy a Nelahozevsí nepoznalo po bezgólové remíze vítěze. Dnešní odveta byla stejně, jako říjnový souboj, velice soubojová a na góly chudá. Přesto však bylo početné osazenstvo v hledišti na konci svědkem vítězné radosti jednoho z celků.

Chyba v domácí obraně a gól Houšky

Zápas byl od úvodních minut velice bojovný a ze začátku se oba celky spíše oťukávaly.

Po čtvrthodině hry se diváci dočkali první větší šance utkání. Po centru ze strany orazítkoval hostující Luboš Krejza břevno Zavadilovy branky.

Ve 21. minutě zaváhala domácí defenziva a po přihrávce Kulhavého se pěknou střelou prosadil Miloslav Houška. Kralupy tak vedly v Nelahozevsi 1:0.

Domácí byli poté o trochu aktivnější než hosté, větší příležitost si ale dlouho nedokázali vypracovat.

Až v nastavení prvního poločasu byla Nelahozeves blízko srovnání, závar ve vápně a několik pokusů ale brankou neskončilo.

Úvodní dějství tak vyznělo lépe pro hostující mužstvo, které šlo do kabin s jednogólovým náskokem.

Domácí se na odpověď nezmohli

Druhý poločas byl stejně, jako ten první, hodně bojovný. K vidění bylo mnoho nedovolených zákroků a hra byla často rozkouskovaná.

Nelahozevští měli po pár minutách příležitost k tomu, aby se svým soupeřem výsledkově srovnali krok. Unikající Simon ale z dobré pozice branku netrefil.

V 53. minutě vstřelily Kralupy druhý gól, ovšem v přerušené hře. Skóre se tak neměnilo.

Domácí se snažili o vytvoření gólových příležitostí, většina jejich akcí končila před vápnem dobře branících Kralup.

V 70. minutě střílel z dobré pozice hostující Hemr, Zavadilovu branku ale minul.

V závěru utkání měli domácí několik slibných šancí, kýženou vyrovnávací branku ale vstřelit nedokázali.

Nelahozeves tak v derby podlehl Kralupům 0:1, když se o jediný gól zápasu postaral Miloslav Houška.

TJ Dynamo Nelahozeves
Daniel Kaplan: Kralupy zaslouženě vyhrály.

FK Kralupy 1901
Luboš Černý: Vzhledem k tomu, že se jednalo o derby a očekával se bojovný a soubojový fotbal než nějaká hra na krásu, tak se tak doopravdy stalo. Rozdali jsme si to, utkání bylo vyrovnané jak herně, tak na šance, ale domácí vytvořili jednu fatální chybu navíc a Houška ji krásnou střelou potrestal. Bojovali jsme opět se sestavou, kdy nám absentovalo pět hráčů základní sestavy, ale kdo nastoupil, tak podal výborný týmový výkon. Velká návštěva, pěkné počasí, tři body, derby naše. Jsme spokojení.

R. Zavadil [-] - D. Valda [-] , J. Křtěn [-] (85. D. Astaloš [-] ) , A. Janovský [-] (66. M. Hrnčíř [-] ) , L. Simon [-] (85. D. Kaplan [-] ) , D. Kulhánek [-] , J. Holý [-] , T. Buldra [-] , J. Vorel [-] (37. R. Kochman [-] ) , V. Vymětalík [-] , J. Emmer [-]

K. Šídlo [-] - Z. Kouba [-] , J. Víteček [-] , J. Kabyl [-] , M. Řenč [-] - M. Houška [-] , V. Pakandl [-] (46. M. Houžvička [-] ) , M. Glogas [-] (64. D. Klier [-] ) , D. Hemr [-] , J. Kulhavý [-] (75. O. Čejka [-] ) - L. Krejza [-]

ŽK: 55. R. Kochman , 72. J. Křtěn - 40. D. Hemr , 53. L. Krejza , 63. M. Řenč , 72. Z. Kouba , 83. J. Kabyl , 91. D. Klier , 95. J. Víteček .
Počet diváků: 141. Rozhodčí: MIŽIČ Jan - BRAUNŠVEIG Vojtěch, ŠESTOŘÁD Jakub.