24.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

Přestřelka v Králově Dvoře, těsnou výhru Klecan režíroval Hrdina

18. J. Fic , 70. P. Svoboda , 84. V. Kučera (vl.) - 24. A. Hrdina , 43. M. Ševčík , 48. A. Hrdina , 55. O. Dvořák
7

Fotbalisté Klecan pokořili v minulém kole favorizovaný Milín 2:1. Dnes se představili na půdě papírově výrazně slabšího soupeře, kterým byl Králův Dvůr "B". Zápas nabídl několik branek a zvratů, a nakonec z toho byla přestřelka se štastným koncem pro hosty.

Vedení domácích a obrat hostů

Utkání se hrálo na těžkém podmáčeném terénu, i přesto ale bylo od začátku k vidění několik šancí.

Otevřít skóre mohl dvakrát unikající Ševčík, jednou ale přestřelil a podruhé mu jeho pokus lapil brankář domácích.

V 18. minutě se ke slovu dostali také královédvorští, a hned z toho byla vedoucí branka. Trefil se Jiří Fic.

Hosté odpověděli o šest minut později. Matúš Ševčík našel Antonína Hrdinu, který přesnou střelou vyrovnal na 1:1.

Zbytek úvodního dějství se hra přelévala ze strany na stranu a šance měly oba týmy.

Dvě největší měli fotbalisté domácích, Svoboda ani Beneš je ale v druhý gól zápasu přetavit nedokázali.

Ve 43. minutě se klecanským podařilo skóre zápasu otočit. Matúš Ševčík, tentokrát v roli střelce, se ve své třetí šanci v utkání již nemýlil.

B-tým Králova Dvora tak po první půli prohrával s Klecany 1:2.

Domácí sahali po bodu

První branka druhé půle na sebe nenechala dlouhého čekání. Po pěkné kombinaci zvýšil na 3:1 pro hosty znovu Antonín Hrdina.

Klecanům se dařilo a v 55. minutě vedly už 4:1. Po přihrávce Matúše Ševčíka přidal čtvrtý gól svého týmu střelou do prázdné branky Ondřej Dvořák.

Hosté poté neproměnili další šance, na což mohli ve finále doplatit. Králův Dvůr se totiž gólem Svobody a vlastňáku Kučery dostal svému soupeři na dostřel jediné branky.

V poslední minutě měli domácí vyrovnávací gól na dosah, nebezpečnou hlavičku Matějky ale na brankové čáře zastavil fantastickým zákrokem střídající brankář David Václavík, který v první půli nahradil zraněného Filipa Hrkala.

Královédvorská rezerva tak na domácí půdě podlehla Klecanům 3:4.

FK Králův Dvůr B
Petr Dochtor: Soupeř se s tím terénem vyrovnal líp, dobře kombinoval. My ale nikdy nehrajeme tak, že bychom někoho přehrávali. Většinou kazíme nahrávky, ale pak se nám vždycky povedou nějaké akce a jsou z toho šance. Hosté vyhráli asi zaslouženě, ta remíza ale byla blízko, takže to určitě mrzí.

MSK Klecany
Jiří Kruťa: Naše zkušené mužstvo musí takové utkání vyhrát s daleko větším klidem a zkušeněji, abychom odjížděli s výsledkem 5:1 nebo 5:2, a ne se strachovat do poslední minuty o vyrovnání.

J. Kovařík [-] - D. Tarhaj [-] , J. Rešl [-] , J. Rešl [-] (80. P. Dochtor [-] ) , J. Svoboda [-] - J. Bíba [-] (60. Š. Toporčák [-] ) , A. Kočí [-] (68. S. Jelínek [-] ) , J. Fic [-] , D. Matějka [-] - P. Svoboda [-] , A. Beneš [-]