22.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

Jíloviště předvedlo povedený obrat, doma porazilo Klecany

8

Jíloviště se v minulém kole představilo na horké půdě v Nelahozevsi, odkud si díky gólu Kučery ze 3. minuty odvezlo výhru 1:0. Dnes se nejlepší střelec Jíloviště v probíhajícím ročníku prosadil znovu, a přispěl k vítězství nad soupeřem z Klecan, který tak prodloužil svoji sérii bez výhry na tři zápasy.

Dvě rychlé odpovědi

Utkání bylo od začátku poměrně vyrovnané a hrozily oba týmy. Větší příležitost měli hostující Ševčík a Hrdina, otevřít skóre se jim ale nepodařilo.

Po pětatřiceti minutách hry už se hosté radovali. Po pěkné kombinaci poslal Klecany do vedení Antonín Hrdina.

Domácím se vzápětí podařilo odpovědět. Na 1:1 srovnal nikdo jiný než nejlepší střelec Jíloviště v této sezoně Jakub Kučera.

Vyrovnaný stav však nevydržel dlouho. Pěkným obstřelem vrátil hostům vedení Matúš Ševčík.

Když už se zdálo, že do kabin půjdou spokojenější hráči hostujícího mužstva, po jednom z centrů se na zadní tyči prosadil Štěpán Frank a srovnal na 2:2.

Výsledkem tak bylo poločasové skóre 2:2.

Rozhodnutí domácích

Jíloviště vstoupilo do druhé půle velice aktivně a důrazně.

Druhý poločas byl stejně, jako ten první, velice bojovný. Po pár minutách hry se po ostrém zákroku na Lukáše Urbana dožadovali hosté udělení červené karty, jejich prosby ale nebyly vyslyšeny.

K vidění byly kromě soubojů také zajímavé příležitosti.

Jednu z nich se pár minut před koncem podařilo přetavit v gól domácím. Jíloviště poslal poprvé v utkání do vedení střídající Václav Janoušek.

O pár minut později bylo pro hosty ještě hůře. Krásným volejem se prezentoval Matěj Rajnoch, který zvýšil na 4:2.

Jíloviště už si ve zbytku zápasu výsledek pohlídalo, a doma tak porazilo Klecany 4:2.

TJ Jíloviště
Tomáš Šorna: S těmi třemi posledními zápasy určitě velká spokojenost, získali jsme sedm bodů z devíti se silnými soupeři a odtrhli jsme se od toho středu tabulky. V dnešním utkání za zlepšenou hru ve druhé půli zasloužené tři body.

MSK Klecany
Jiří Kruťa: Naše tradiční utkání na Jílovišti. Malé hřiště, špatný terén. Dvakrát jsme vedli, soupeř ale pokaždé dokázal srovnat. Druhá půle byla o našich dvou chybách a o domácím důrazu. Vzhledem k tomu, že nám chyběli dva stopeři, tak si však myslím, že výkon byl z naší strany slušný. Bohužel ale bez bodu.

D. Páleník [-] - T. Šorna [-] (83. J. Pospíchal [-] ) , J. Kučera [-] (72. H. Siegl [-] ) , L. Soldát [-] (46. V. Janoušek [-] ) , J. Rajnoch [-] , Š. Frank [-] , O. Vrabec [-] (81. D. Malý [-] ) , F. Janoušek [-] (83. J. Hotový [-] ) , A. Boruta [-] , J. Rada [-] , M. Rajnoch [-]