20.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

Jinočany potřetí v řadě remizovaly, doma si rozdělily body s Nelahozevsí

6

Fotbalisté Jinočan zaznamenali po výhře v úvodním utkání jara dvě remízy - s Kladnem a s Kralupy. Dnes proti nim stál soupeř z Nelahozevsi, který si na jaře připsal dvě vítězství a jednu plichtu. V dnešním klání měli navrch domácí, avšak znovu z toho byla dělba bodů.

Jinočany šance v gól nepřetavily

Úvodních dvacet minut patřilo domácím, kteří měli převahu a vytvářeli si gólové příležitosti.

Nejnebezpečnější z jinočanských řad byli Macek, Volek a Pelikán, jejich pokusy ale brankou neskončily.

Poté se hra vyrovnala a hrozit začali také nelahozevští, vyloženou šanci si ale nevypracovali.

První poločas tak branku nenabídl a po pětačtyřiceti minutách hry svítily na ukazateli skóre dvě nuly.

Červená karta a drama do poslední minuty

Ve druhé půli byli znovu nebezpečnější domácí, Sedláček ani Volek ale své šance i díky skvělému brankáři hostů přetavit v úvodní branku zápasu nedokázali.

V 73. minutě přišla komplikace pro nelahozevské řady. Sám na branku unikal jinočanský Sedláček, kterého fauloval brankář Zavadil a viděl červenou kartu. Hosté tak šli do deseti.

Netrvalo to ani tři minuty a domácí dokázali využít přesilovku. Po vráceném balónu do vápna se střelou do odkryté branky prosadil Martin Macek.

I přesto, že byli v oslabení, se hosté nevzdali a snažili se o vyrovnání.

Zhruba v 85. minutě měl na kopačce gól Holý, balón se ale mezi tři tyče nevešel.

Pár minut před koncem se Nelahozevsi podařilo vyrovnat. Po centru ze standardní situace srovnal na 1:1 Petr Dubský.

Jinočany si mohly vzápětí vzít vedení zpět, hlavička Vávry po rohovém kopu ale skončila na tyči.

Dramatický závěr už nic dalšího nepřinesl, a Jinočany se tak s Nelahozevsí rozešly smírně.

FK Jinočany
Pavel Gregor: Do utkání jsme vstupovali s chutí potvrdit dobré výkony ze začátku jara. Výkonnostně jsme na předchozí zápasy navázali, bohužel jsme však navázali i na naši neproduktivitu. Moc nás mrzí inkasovaný gól těsně před koncem zápasu. Začátek jarní části sezony nás nicméně zastihl ve slušné formě. Hrajeme konstantně a ve většině zápasech jsme byli o něco lepší než soupeři. Bodově to není úplně ideální, herně jsme však do jara vstoupili dobře.

TJ Dynamo Nelahozeves
Daniel Kaplan: Chtěl bych kluky pochválit za to, že i přesto, že jsme hráli v deseti, to nezabalili a rvali se za vyrovnáním. To se nám nakonec podařilo, takže s bodem spokojenost.