19.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

Kosoř poprvé na jaře vyhrála, doma si zastřílela proti rezervě Slaného

9

Fotbalisté Kosoře vytěžili ze dvou prvních jarních zápasů pouhý bod. Ideální příležitost k připsání si první jarní výhry byl právě zápas proti slánské rezervě, která měla před utkáním na kontě dvě porážky ze dvou zápasů na jaře. Po dnešním klání se počet nezdarů ještě o jedno navýšil...

Vedení favorita

Od začátku utkání měli převahu favorizovaní domácí, dlouho se jim ale nedařilo překonat hostující defenzivu v čele s brankářem Marešem.

Po pětadvaceti minutách se to povedlo Janu Křemenovi, který svým šestým gólem v probíhajícím ročníku otevřel skóre utkání.

Hostům se o pět minut později podařilo odpovědět. Na 1:1 vyrovnal Marek Matyáš.

Nerozhodný výsledek však nevydržel dlouho, jelikož se kosořští slepenými brankami ze 37. a 38. minuty, o které se postarali Milan Černý a Jakub Slunéčko, dostali do dvougólového vedení.

Stav 3:1 pro domácí vydržel až do konce úvodního dějství, a spokojenější tak do kabin odcházeli hráči domácího celku.

Pět domácích branek, pět domácích střelců

Kosoř vstoupila do druhé půle skvěle, jelikož už po čtyřech minutách hry vedla 4:1. Tentokrát se trefil Marek Brož.

Slánští se snažili o odpověď, domácí ale utkání kontrolovali a v 64. minutě vedli už 5:1. Svůj druhý přesný zásah v zápase zaznamenal Jan Křemen.

O tři minuty později bylo pro hosty ještě hůře, jelikož na 6:1 pro Kosoř zvýšil Martin Šácha.

Domácí neměli dost a v 76. minutě přidali sedmou branku utkání. Mezi úspěšné střelce zápasu se zapsal také Jiří Novotný.

Ve stejné minutě přišel na hřiště střídající Kryštof Jurovčík, jenž se pár minut před koncem postaral o osmý přesný zásah Kosoře v tomto utkání.

V 87. minutě se mohli alespoň trochu radovat i hosté, kteří zásluhou Marka Matyáše, jenž vsítil svůj druhý gól v zápase, stanovili konečný výsledek utkání na 8:2 pro Kosoř.

Kosoř
Milan Černý: První poločas byl z naší strany trochu nervózní, ale i tak jsme byli lepší a po pětačtyřiceti minutách jsme vedli 3:1. Druhá půle začala naším gólem na 4:1 a poté už jsme se fotbalem jenom bavili a přidávali další branky.