19.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

Kanonáda v Klecanech, Nové Strašecí dostalo šestigólový nášup

9

Klecany se minuý víkend staly prvním týmem v soutěži, který od října minulého roku padl na půdě Rakovníka. Dnes chtěli klecanští fotbalisté složit reparát proti Novému Strašecí, a i když to zpočátku nevypadalo dobře, utkání nakonec skončilo debaklem ve prospěch domácích.

Po gólu na obou stranách

Prnví poločas byl od úvodního hvizdu poměrně vyrovnaný.

Prvního gólu utkání se diváci dočkali po zhruba deseti minutách hry, kdy hosty poslal do vedení Jan Šrédl.

Domácím se ve 20. minutě podařilo odpovědět. Po centru Ondřeje Průchy srovnal stav zápasu přesnou hlavičkou Matúš Ševčík.

Ve zbytku úvodní pětačtyřicetiminutovky byli více na balónu domácí, příležitost, která by zaváněla vedoucím gólem, si ale vytvořit nedokázali.

První poločas tak skončil 1:1.

Klecanský brankostroj

Jestliže první půle byla vyrovnaná, v té druhé už jasně převzali iniciativu klecanští a dostávali se do několika vyložených šancí.

Do vedení se domácí poprvé v utkání dostali v 52. minutě, kdy se povedenou křížnou střelou na zadní tyč prosadil Filip Vaktor.

O tři minuty později zvýšil na 3:1 střelou z úhlu Antonín Hrdina.

V 60. minutě vedly Klecany už 4:1. Svoji druhou branku v utkání přidal Matúš Ševčík.

Hosté se snažili alespoň o snížení, domácí je ale k ničemu nepouštěli a v 78. minutě navíc vedli už 5:1. Po přihrávce Antonína Hrdiny se trefil Ondřej Dvořák.

Konečný výsledek utkání stanovil na 6:1 deset minut před koncem kapitán Lukáš Smíšek, jenž se prosadil po autu střídajícího Svobody.

Klecany tak po dominantním výkonu ve druhé půli udržely všechny tři body doma.

MSK Klecany
Jiří Kruťa: Náš tradiční začátek, kdy jsme si nechali dát gól prakticky z ničeho. Ve chvíli, kdy jsme ale vyrovnali a dali druhý a třetí gól, tak se dá říct, že už bylo o vítězi rozhodnuto.

TJ Sokol Nové Strašecí
Jan Mrázek: Domácí vyhráli zaslouženě, my jsme byli ve druhé půli odevzdaní. Bohužel jsme se po dvou inkasovaných brankách složili a v hlavě jsme se nenastavili tak, že bychom měli ještě bojovat.