17.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

Rezerva Slaného měla nakročeno k překvapení, klecanský Hrdina však zrežíroval parádní obrat

75. P. Zuskin , 77. A. Hrdina , 85. A. Hrdina - 11. M. Baláž , 68. L. Danda
5

Oba celky přezimovaly na úplně opačném konci tabulky a favorit tohoto klání byl tak jasný - Klecany. Podzimní střetnutí těchto dvou mužstev ale vyznělo jednoznačně lépe pro slánské béčko, které mělo ke třem bodům velice dobře našlápnuto i dnes. Domácí však v čele s Antonínem Hrdinou předvedli v závěrečné čtvrthodině fantastický obrat a roli favorita potvrdili.

Vedení hostů

Rezerva Slaného vstoupila do utkání velice aktivně a po pár minutách hry mohla jít do vedení. Danda svůj samostatný nájezd na domácího Hrkala ale nezakončil dobře.

Hostující celek to nemuselo dlouho mrzet, jelikož se v 11. minutě radoval z vedení. Po chybě domácího Zuskina se trefil Martin Baláž.

O chvíli později to mohlo být 2:0, Herčík ale v gólové pozici branku netrefil.

Nic dalšího úvodní dějství už nepřineslo, a do kabin tak odcházeli spokojenější hráči hostujícího týmu.

Klecanský comeback

Klecany vstoupily do druhého poločasu s jasným cílem - otočit nepříznivý výsledek ve svůj prospěch.

Po sérií několika rohových kopů a gólových příležitostí ale paradoxně přidali další branku hosté. Po ojedinělé standardní situaci zvýšil náskok svého týmu Lukáš Danda.

Patnáct minut před koncem už se domácí radovali. Po nakrátko rozehraném rohovém kopu střílel do tyče Ondřej Průcha a z dorážky snížil Patrik Zuskin. Domácí fotbalista se tak částečně vykoupil za chybu z první půle, která předcházela úvodnímu inkasovanému gólu do klecanské sítě.

Netrvalo to ani dvě minuty a bylo vyrovnáno. Z vápna přeloboval hostujícího Junka nikdo jiný než Antonín Hrdina.

Stejný muž dokonal pět minut před koncem domácí obrat, kdy výstavní křížnou střelou z voleje rozvlnil hostující síť.

Klecany tak po skvělé závěrečné čtvrthodině potvrdily roli favorita a slánskou rezervu na domácí půdě porazily 3:2.

MSK Klecany
Jiří Kruťa: Takové klasické první jarní utkání. Těžký terén, počasí, zima. Hrálo se těžko, bylo to vyrovnané utkání. Remíza by za mě byla asi odpovídající, ale nakonec jsme to zlomili na svou stranu.

SK Slaný B
Radim Vavroch: Za mě jsme hráli dobře a určitě bychom si zasloužili bod. I domácí trenér uznal, že jsme prohráli nezaslouženě. Když takhle budeme hrát v následujících zápasech, tak si myslím, že nebudeme mít problém.