--

Závěry poločasů ve prospěch Karlových Varů

38. V. Vyleta , 45. Z. Skala , 84. J. Mašata
13

Souboj na druhém břehu tabulky ČFL mezi Zbuzany a Karlových Varů, které od sebe dělil pouhý bod, přineslo velmi jednoznačnou podívanou. Podzimní zápas mezi Vary a Zbuzany skončil 2:1 pro Slavii. Na konci obou poločasů posbírala více sil hostující jedenáctka, která tímto faktorem porazila Zbuzany i podruhé.

Nepříjemné branky do kabin

Opatrné první minuty se zvrátily ve prospěch Zbuzan, které se do utkání zvládly dostat rychleji, než Karlovy Vary. Po úvodních šancích domácího celku, které neměly k otevření skóre daleko, se Vary probraly a začaly hrát se Zbuzany vyrovnanou partii, kterou jsme před zápasem očekávali. Ve 38. minutě se svou šancí naložil Václav Vyleta na výbornou a poslal svou Slavii do vedení - 0:1. Karlovy Vary dokázaly využít svého momenta ještě jednou v samotném závěru, kdy přesně mířil Zdeněk Skala - 0:2. Zbuzany nemají před sebou lehký úkol.

Marná snaha Zbuzan a opět gól v závěru

Nebylo těžké poznat, co si museli domácí v kabině říct, jelikož se hrnuli dopředu, co to šlo. Karlovy Vary hrály s větším klidem a Zbuzany se hodně trápily směrem dopředu. Zkrátka nemohly najít tu správnou cestu. Naopak z těchto snah těžila Slavia, která se pokoušela využít děr v domácí obraně, ale také jim to úplně nevycházelo. Kontrolovaný druhý poločas vyvrcholil v 84. minutě, kdy definitivně zapečetil skóre slávistický Jan Mašata - 0:3.