25.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2022-2023

Jimramov doma s Rudolcem nezaváhal

14

Fotbalisté Jimramova si proti Rudolci připsali domácí výhru 3:1

V první půli branka nepadla

Ve 25.kole se na velmi dobře připravené hrací ploše utkala mužstva z popředí tabulky, třetí Jimramov přivítal pátý Rudolec a podle podzimního utkání se dalo očekávat zajímavé utkání a to se od prvních minut potvrdilo. Domácí byli sice aktivnější, ale hosté hráli pružnou obranu a tak byl problém se dostat blíže k brance. Hosté hráli dlouhé míče na urostlého hroťáka Boháčka, rychle ho doplňovali, akce zakončovali častou střelbou, ale míče branku domácích míjely. Domácí zahrozili v 18.minutě, kdy nádherná střela Dvořáka z přímého kopu ze dvaceti metrů skončila ne břevně hostující branky, v dalších šancích domácí v koncovce selhali nebo je vychytal Šerejch. Ve 32. minutě si Peňáz středem naběhl na kolmici z hloubi pole, brankáře hostí přehodil, ale míč skončil na tyči a z dorážky z ostrého úhlu trefil pouze boční síť a tak zajímavý první poločas skončil bez branek.

Domácí rozhodli ve druhé půli

Do druhého poločasu nastoupil za hosty Vl. Musil a hru hlavně svým pohybem a tahem na branku oživil a hosté byli více na míči a domácí v této části přehrávali. Hosté byli za tuto aktivitu odměněni v 60.minutě. kdy zakombinovali na pravé straně, centr si uprostřed šestnáctky našel Boháček a nechytatelnou bombou pod břevno otevřel skóre utkání – 0 : 1. To nebylo pro domácí nic nového, protože v jarní části se jim nepříznivý stav podařilo několikrát otočit. Domácí hru zjednodušili, získali několik rohových kopů a v 68.minutě si na centr Dvořáka naběhl stoper Sedlák, kterého obrana hostí nepokryla, a tvrdou hlavičkou, kterou ještě hosté tečovali do protipohybu brankáře vyrovnal. To však nebylo všechno, ihned po rozehrání přišli hosté o míč, dlouhý nákop si na pravé straně zalepil střídající dorostenec Gregor, sklepl ho na Dvořáka, ten si navedl míč do středu a z hranice šestnáctky trefil přesné k pravé tyči a tak za 60 sekund se skóre obrátilo 2 : 1. Hosté se rychle probrali ze šoku a začali utahovat šrouby, v 73.minutě domácí Nykodým zlikvidoval gólovou střelu a 79.minutě mu pomohlo břevno. Domácí se soustředili více na obranu a čekali na brejk, poprvé dva na jednoho vyřešili špatně, ale v 83.minutě měl smůlu hostující stoper Klimeš, když výborně vystihl kolmou přihrávku, ale míč neudržel ten se dostal na levou stranu k nabíhajícímu Dvořákovi a ten střelou na dlouhou tyč pojistil vedení domácích. Hosté to ještě zkusili a bylo z toho další břevno v 90.minutě a vzápětí velmi dobrý rozhodčí Hromádka utkání ukončil. Diváci viděli na třetí třídu nadstardantní utkání, pohledné akce se střídaly na obou stranách a tak se bylo na co dívat. Kladem utkání byla i oboustranně férová hra. Z domácích těžko někoho chválit, všichni dřeli a byli odměněni třemi body. V týmu hostí hostů podal výborný výkon stoper Klimeš jemuž velmi dobře sekundoval kolega Chytal, dále se dařilo Čejkovi a také střídající Vl.Musil hru rozhýbal. Příští víkend mají obě mužstva těžký, domácí v pátek přivítají bezkonkurenční Velmez „C" a v neděli jedou k těžkému utkání do V.Losenice, kde se jim nedaří, hosty čeká v pátek dohrávka v Pohledci a v neděli cesta do Hamrů.

TJ Sokol Jimramov
Borovský Pavel, trenér: Cenná výhra s kvalitním soupeřem. Vlastně to dost připomínalo podzimní zápas. Rudolec kousal, byl nebezpečný dopředu, stejně jako na podzim měl nakročeno k bodům a stejně jako na podzim jsme to nakonec překlopili na naši stranu. Ale byla to těžká šichta. Z naší hry se trochu vytratila lehkost, ale i tak dokážeme zápasy vyhrávat a to je pro trenéra více než potěšující zjištění. Dneska po obdržené brance bylo vidět jak moc chceme zápas otočit a šli si za tím. Teď nás čeká prodloužená jízda, kdy hrajeme pátek, neděle a vzhledem ke stavu kádru to nebude prdel, včera přibyl další zraněnej, ale jak říkal Ivan Hlinka....hlavně se z toho neposrat (úsměv). Sporu zdar, vesnické čutané zvlášť, DYCKY JIMRAMOV a ZDENDA FOREVER

P. Nykodým [-] - P. Sedlák [-] , L. Bednář [-] , V. Dostál [-] , V. Vraspír [-] - L. Zbytovský [-] (46. K. Šenkýř [-] ) , P. Borovský [-] , M. Čupr [-] , V. Peňáz [-] (70. M. Gregor [-] ) - O. Černý [-] (83. P. Sedlák [-] ) , M. Dvořák [-]

FC Rudolec
L. Šerejch [-] - P. Čejka [-] , A. Boháček [-] (86. F. Vítek [-] ) , R. Chytal [-] , V. Musil [-] , L. Šerejch [-] , T. Klimeš [-] , P. Jaroš [-] , A. Panák [-] (46. V. Musil [-] ) , L. Zmeškal [-] , M. Zmeškal [-]

ŽK: 57. M. Čupr , 66. O. Černý - 41. A. Boháček .
Hráči zápasu: P. Sedlák - L. Zmeškal .
Počet diváků: 48. Rozhodčí: HROMÁDKA Miroslav - PAJKR Jaroslav (N), ZAVADIL Martin (N).