20.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Radostín doma dokázal porazit Rožnou

17

Jelikož se hrálo na velmi špatném terénu, tak o fotbale nemohla být řeč. Radostín od začátku vedl, ale Rožná se nevzdala, a tak ve 2. poločase se pokoušela vyrovnat stav utkání.

Náskok Radostínu

V prvním poločase byli domácí hráči lepší. Už ve 4. minutě Radostín zásluhou Rostislava Večery dostal do vedení. Další branku domácí přidali ve 41. minutě, autorem branky Jiří Novotný. O minutu později Rostislav Večeřa dokázal navýšit vedení domácích už na tři nula. Hosté si také vypracovali několik šancí, ale žádnou brankovou příležitost nedokázali proměnit. Ve 45. minutě se přece jenom hosté dočkali snížení. Petr Sýkora se trefil hlavou z rohového kopu. Domácí Radostín si tak do druhého poločasu odnesl náskok 3:1.

Hosté zkusili zdramatizovat utkání

Ve druhém poločase hráči Rožné převzali otěže hry. Hosté vytvořili velký tlak a tlačili se na bránu domácích. Jenže Radostín se v 64. minutě prosadit. Karel Kučera využil brejku a zvýšil vedení domácích už na 4:1. Zdálo se, že Radostín má tři body v kapse, ale hostující hráči se semkli a šli si alespoň za vyrovnáním. A přece jenom úspěch přišel. V 75. minutě Karel Beran dal gól naděje. V 84. minutě Petr Sýkora vsítil gól, díky kterému se Rožná dostala na dostřel vyrovnání. V závěru utkání měli hosté 3 šance, ze kterých mohli srovnat, ale to se jim nepovedlo. Domácí se opět v závěru dostali k brejku a došli si pro penaltu. Tu proměnil v 89. minutě Lukáš Kozel. Tímto gólem si tak Radostín pojistil vítětství. Naopak Rožná ztratila velmi důležité body, protože příští kolo se utkají s rezervou Bystřice a přímý souboj o první místo v tabulce. Na druhou stranu Rožná má jeden zápas k dobru.

SK Rožná
Jiří Kroupa: „Hrálo se asi na nejhorším terénu, co jsem kdy hrál a o fotbale nemohla být řeč. Diváci sledovali zápas spíš v bahně. V prvním poločase byli lepší domácí, když se jim povedlo třikrát skórovat. My jsme šance také měli, ale snížit se nám podařilo až těsně před poločasem, když z rohu hlavou skóroval P. Sýkora. Ve druhém poločase jsme převzali aktivitu do svých rukou a tlačili na domácí bránu. Hosté ale z brejku dali gól a mohlo se zdát, že je rozhodnuto. My jsme se ale semkli a šli jsme za vyrovnáním. Postupně jsme se dostali na rozdíl jednoho gólu a měli jsme asi 3 šance na to v závěru vyrovnat, hosté však těsně před koncem z brejku a faulu ve vápně potvrdili výhru z penalty. Za bojovnost a výkon ve 2. půli však musím kluky pochválit a myslím, že alespoň bod jsme si zasloužili. Terén je samozřejmě pro oba týmy stejný a není to pro nás výmluva, ale nám zápasy v přetlačování prostě nesedí a výsledkově je nezvládáme." hráč utkání: Petr Sýkora