19.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Rožná přejela doma Polničku

16

Domácí v 19. kole přivítali doma Polničku. Protože bylo jarní počasí, tak se zápas odehrál v příznivých podmínkách. Rožná sice ještě úplně neměla ideální hřiště, ale mohl se hrát důstojný fotbal. Protože se Rožné v posledních zápasech úplně nedařilo, tak měli před svými fanoušky o motivaci postaráno a jasný úkol. Tato úloha se jim dařila plnit.

Dvougólový začátek domácích

Domácí hráči šli do zápasu jako favorité a tuto roli se jim hned od začátku podařilo naplnit. Hned v úvodu po příhrávce Petra Sýkory se střelou k pravé tyči prosadil domácí Filip Škutchan, ten tak v 7. minutě otevřel skóre tohoto duelu. Ve 29. minutě bylo domácímu mužstvu ještě lépe, když dokázali vstřelit další branku. Jiří Vyžrálek šel sám na hostujícího gólmana a zkušeně tento únik proměnil. Domácí hráči tak vedli nad Polničkou 2:0. Hosté ale tento poločas úplně špatně neodehráli, hostující Polnička byla pro domácí vyrovnaným soupeřem, ale prohrávala 2:0, protože nedokázala proměnit svoje šance. Hosté dokázali herně zápas vyrovnat. Tento stav vydržel až do konce poločasu, a tak oba dva týmy vstupovaly do druhé půle za stavu 2:0 pro domácí Rožnou.

Zvýšení náskoku domácích

Po přestávce se domácí hráči museli začít strachovat o tři body, protože hned z kraje druhého poločasu se štěstím hostující Radek Klement proměnil pokutový kop. Naštěstí pro domácí je tato penalta nerozhodila od toho, že bude stav zápasu vyrovnaný, protože v 59. minutě domácí uklidnil Petr Sýkora, ten vstítil třetí gól Rožné. Petr Sýkora využil dlouhého autu Jiřího Kroupy. Domácí si tak vzali zpět dvougólový náskok a navíc touto brankou domácí dokázali hostující hráče zlomit. Ti se už na nic nezmohli. V 65. mniutě Pavel Kunc po povedené přihrávce od Filipa Škutchana velmi povedenou ranou pod víko zvyšoval skóré už na 4:1. V nastaveném čase se ještě do střeleckých statistik zapsal Ondřej Kroupa, který opět využil dlouhého autu Jiřího Kroupy. Zápas tedy skončil 5:1 pro domácí, ty se tak bodově dotáhli na vedoucí rezervu Bystřice nad Pernštejnem. Naopak Polnička musela odjet s prázdnou domů.

SK Rožná
Jiří Kroupa: ¸¸Konečně jsme se dočkali jarního počasí, takže se hrál zápas v příznivých podmínkách. Do zápasu jsme tabulkově vstupovali jako favorité, ale poslední zápasy se nám herně úplně nedařilo, i vinou velkých absencí v kádru, takže jsme měli motivaci ukázat lidem, že jsme fotbal hrát nezapomněli. Hned v úvodu jsme šli do vedení, kdy se po střele k pravé tyči prosadil Škutchan. Do poločasu jsme stihli zvýšit zásluhou Vyžrálka. . Do kabin jsme sice šli za stavu 2:0, ale hra byla spíše vyrovnaná a i hosté byli aktivní a vytvořili si dost šancí. Na začátku 2. půle se toto podvtrdilo, kdy Klement se štěstím proměnil penaltu. Tím jsme se dostali pod tlak a hrozilo vyrovnání. Za chvíli však pochyby rozptýlil hlavou P. Sýkora po dlouhém autu J. Kroupy. Tímto gólem se zápas zlomil a my jsme ještě do konce zvládli přidat další 2 góly a zápas jsme si už v klidu pohlídali. Konečně jsme letos odehráli slušný soutěžní zápas a snad nás to nakopne do dalších duelů, ty nejtěžší máme ještě před sebou." hráč utkání: Pavel Kunc

SK Rožná
J. Beran [-] - T. Sýkora [-] , F. Škutchan [-] , O. Kroupa [-] , V. Štěrba [-] (69. P. Navrátil [-] ) , J. Kroupa [-] , J. Vyžrálek [-] , R. Hájek [-] (81. P. Sýkora [-] ) , K. Beran [-] , P. Kunc [-] , P. Sýkora [-]

TJ Sokol Polnička
M. Chyba [-] - R. Gančev [-] , T. Jambor [-] , Z. Holas [-] (74. Z. Sedlák [-] ) , J. Víška [-] , O. Průža [-] (85. R. Synek [-] ) , L. Bulíček [-] , J. Pálka [-] , L. Klement [-] , T. Litochleb [-] , R. Klement [-]

ŽK: 51. T. Sýkora , 62. P. Sýkora , 78. P. Kunc - 53. R. Gančev , 58. L. Bulíček , 68. R. Klement .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: TOMÁŠEK Oldřich - NOVOTNÝ Dušan (N), JUN Tomáš (N).