15.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Rozscohy tlačily hosty celý zápas, v nastavení soupeře skolily

18

Zajímavý zápas se odehrál v neděli 26. 3. na hřišti TJ Rozsochy. Místní tým vyzval v 15. kole hosty z Osové Bítýšky. Rozsochy byly v prvním poločase aktivnějším týmem. Domácí sice svého soupeře tlačili, ale kvůli přehuštěnému prostoru v obraně Bítýšky se kromě jedné střely z dálky k vyložené šanci nedostali. Hosté se zase pokoušeli ohrozit bránu domácích rychlými protiútoky, ale ani jeden z nich nebyl úspěšný. 1. poločas tak skončil bez gólu a diváci neměli příležitost ocenit vyložené přiležitosti, pouze pokusy o ně. Začátek druhého poločasu probíhal podle podobného scénáře jako první půle. Rozsochy pořád útočily, ale ke vstřelení branky to nestačilo. Hosté se až na výjimky nedostali za půlku hřiště. Po standartní situaci sice ohrozili bránu domácích, ale to bylo z jejich strany vše. Domácí na konci zápasu zvýšili tlak a v nastaveném čase se prosadil kapitán Vojtěch Prášil.

Mírná převaha domácích branku nepřinesla

První poločas zápasu gól a ani vyloženou gólovu šanci nepřinesl. Domácí tým byl v 1. dějství aktivnějším celkem. Rozsochy více svoje soupeře tlačiliy. Hosté z Bítýšky se po většinu první půle nedostali za půlící čáru, kromě některých brejkových situacích, které pěkně sehráli. Výraznou gólovou šanci si však nevytvořili. Domácí byli po celý poločas aktivnějším mužstvem, ale Osová Bítýšška ve vysokém počtu úspěšně bránila velké vápno. Rozsochy se tak kvůli přehuštěnému prostoru ve vápně kromě dvou střel z větší vzdálenosti nedostaly k ohrožení branky hostí. První poločas skončil nerozhodně 0:0 a na šance nebo zajímavé momenty nebyl pro diváky moc zajímavý.

Vítězný gól v nastavení

Druhá půle začala podobně jako ta první. Hosté se opět pouze jenom bránili, ale protože byli dobře zformovaní, tak se domácí nedostávali do vyložených šancí. Pokud míč držela Osová Bítýška, dostávala se na útočnou polovinu zřídka. Ze standartní situace ohrozili hosté domácí klec, ale brankář domácího týmu si připsal úspěšný zásah. V průběhu poločasu také měly dvě šance Rozsochy, ale obě lapil hostující gólman. Od 80. minuty se hra trošku změnila. Domácí tým začal na obranu hostí vytvářet docela silný tlak a hosté už jenom odkopávali balóny. Domácí vytvořili před bránou hostů několik závarů, ale jednalo se pouze o pološance. V nastaveném čase se přece jenom Rozsochy dočkaly vítězného gólu. V 93. minutě stoper a kapitán Vojtěch Přášil vstřelil po rohovém kopu jediný gól utkání.

Domácí tak v 1. zápase jara vyhráli gólem v nastavení, hostující hráči z Osové Bítýšky musí na své první jarní body čekat minimálně do dalšího kola.

TJ Rozsochy
pan Strachoň (trenér): ¸¸Bítýška k nám přijela bránit, v 9 lidech si stoupli před velký vápno, bylo to strašne těžký dobývání. V 1. poločase jsme si vytvořili nějaký šance, jedna dobrá střela z dálky. Dobře bránili a zkoušeli chodit do brejků, ale jak bránili v 9, tak to bylo hodně těžký. V 2. půlce to bylo úplně stejný, měli 1 standartku a z tý vstřelili na bránu. V 80. minutě jsme je úplně zmáčkli, a to už se nedostali úplně k ničemu. Snažili se to kouskovat. No a v 93. minutě jsme to dotlačili po rohu, kdy náš kapitán na přední tyčce to dotlačil do brány." hráč utkání: Vojtěch Přášil

SK Osová Bítýška
pan Večeřa (trenér): "Myslím, že jsme hráli defenzivěji, domácí nás tlačili a my jsme měli nebezpečný brejkový situace, první půlku byl zápas bez šancí. Na obou stranách tam byly nějaký pěkný kombinace. Druhou půlku nás domácí hodně tlačili a my jsme bojovali, co to šlo, a nakonec v nastavení jsme jsme ze standartní situace dostali gól na 1:0. Vážím si odbojovaného výkonu a mrzí mě, že jsme neodvezli bod, který jsme si zasloužili." hráč utkání: Jaroslav Hršel