15.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Dolní Rožínka se k obratu odhodlala pozdě, a proto odjíždí s prázdnou

18

Další sobuoj o body odehrály týmy domácí TJ Sokol Bobrová a hostující TJ Baník Dolní Řožínka. Zápas se odehrál v docela slušném tempu. První, kdo mohli pocítit radost z gólu byli domácí. Ve 38. minutě poslal  domácí mužstvo do vedení Ivo Horáček. Tento stav zápasu vydržel až do hvizdu až do hvizdu rozhosčího, který ukončil první poločas. Po přestávce si Bobrová mohla užívat jěště více, protože hned ve 47. minutě zvyšoval útočník domácích Jiří Svoboda na 2:0. V 65. minutě se Jiří Svoboda rázem dvougólovým střelcem. Za stavu 3:0 to s Dolní Řožínkou vypadalo bledě. Baník se ale nevzdal bez boje, a tak v 85. minutě Jiří Bílek vykřesal jiskru naděje. Ale to byl od hostů poslední gól a celkově poslední gól zápasu. Bobrová v 15. kole zvítězila 3:1, a tak si připisuje 3 body do tabulky.

Jednogólový náskok bobrové

První poločas zápasu Bobrová vs Dolní Rožínka nepřinesl moc zajímavých momentů, takže pro diváka to nebyla úplně atraktivní podívaná, ale utkání mělo slušné tempo. Utkání bylo herně celkem vyrovnané. Šance se střídaly na obou dvou stranách, přičemž ani jeden z týmů se nemohl dostat do vedemí. Ale nakonec se přece jenom našel střelec, který otevřel skóre a určil ráz zápasu. Ve 38. minutě poslal domácí tým do jednogólového náskoku Ivo Roháček, kdy povedenou křižmou střelou zakončil domácí rychlý protiútok. Tento stav vydržel až do přestávky, a tak domácí Bobrová šla do druhé půle s náskokem nad Dolní Rožínkou poměrem 1:0.

Bobrovská převaha vedla k celkovému vítězství

Vstup do druhého poločasu vyšel mnohem lépe domácím. Už ve 47. minutě se prosadil domácí útočník Jiří Svoboda, který zvyšoval na 2:0 pro domácí. Jenže domácí hráči se s tímto výsledkem nedokázali uspokojit. A tak o dvacet minut později, konkrétně v 65. minutě se opět prosadil útočník Jiří Svoboda, který v tváří tvář vyzrál na gólmana soupeře. A byl rázem dvougólový střelec utkání. Hosté z Dolní Rožínky se ale nevzdali a chtěli s výsledkem zápasu ještě něco udělat. Tak přidali na tempu, a to se jim vyplatilo. Když se hrála 85. minuta zápasu, tak hosté dokázali snížit na 1:3 z jejich pohledu. Autorem branky byl hostující Jiří Bílek. Díky tomu Rožínka vycítila naději získat jeden bod z utkání. Pár příležitostí si přece jenom hostující mužstvo vytvořilo, ale žádnou z nich žádný hráč nedokázal proměnit. Domácí také několikrát podržel dobře chytající brankář Jan Zalaba. Bobrová si na úvod připsala 3 body.

TJ Sokol Bobrová
pan Roháček: ¸¸Zápas byl vyrovnaný, šance byly na obou stranách. Jediný, kdo uspěl byl domácí hráč Ivo Roháček, který poslal domácí do vedení 1:0, které vydrželo do poločasu. Nástup do 2. půle vyšel domácím, díky Jirkovi Svobodovi zvýšili vedení na 2:0, zanedlouho poté domácí z protiútoku zvýšili na 3:0. Potom hosté přidalo ve snaze ze zápasem něco udělat, naštěstí se jim před závěrem podařilo pouze snížit, měli i další šance, ale domácí podržel brankář Zalaba." hráč utkání: Jiří Svoboda

J. Zalaba [-] - I. Roháček [-] (66. V. Mahel [-] ) , J. Ptáček [-] , J. Svoboda [-] , J. Stupka [-] (11. L. Muller [-] ) , V. Křepela [-] , T. Hrbek [-] (81. T. Flek [-] ) , R. Kratochvíl [-] , P. Dvořák [-] , L. Křepela [-] , K. Flídr [-]